Cesta: Titulní stránka > Životní prostředí


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Inspirace ze Zlínského kraje

Inspirace ze Zlínského kraje
Zástupci samospráv obcí a úředníci s agendou nakládání s odpady navštívili v závěru minulého týdne ve Zlínském kraji zařízení na zpracování pneumatik, vysloužilých elektrospotřebičů a nevyužitelného skla, aby příklady dobré praxe a nové informace o zpracování využitelných složek odpadu a jejich následné materiálové využití mohli použít pro vzdělávání široké veřejnosti ve svých obcích a městech. Odborná exkurze se uskutečnila v zařízeních společnosti RPG Recykling v Uherském Brodě a Starém Městě.
 

 
 

V Uherské Brodě ročně zpracují na 30 tisíc tun pneumatik. Po vyjmutí kovových a textilních součástí se pneumatiky drtí v několika fázích až na velikost několika milimetrů.  Takto upravený granulát využívá další dceřiná společnost jako materiál pro výrobu nejrůznějších výrobků – od poklopů na kanály, přes protihlukové stěny a izolační vrstvy stavebních desek až po povrchy sportovišť. Ve Starém Městě z vysloužilých elektrospotřebičů zaměstnanci z chráněné dílny demontují plasty, sklo a měděné, hliníkové a železně díly, aby se z 90 % mohly opětovně využít jako suroviny pro výrobu nových materiálů a výrobků. Z vytříděného skla zůstává část, která není využitelná ve sklárnách, proto je z něj vyráběno tzv. pěnové sklo, které slouží v základech staveb jako voděodolná izolace.

 

Od roku 2004 podporuje Kraj Vysočina a autorizovaná obalová společnost EKO-KOM a.s. oddělený sběr využitelných složek komunálních odpadů. Spolupráce je od začátku zaměřena vedle technické podpory třídění odpadu a na environmentální výchovu a osvětu odborné i laické veřejnosti.

 

ožpz

ožpz

ožpz

ožpz

 ožpz

  • Eva Navrátilová, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Inspirace ze Zlínského kraje
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 11.6.2018 / 11.6.2018

Počet návštěv: 2187
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 13.00–16.00, středa: 8.00–11.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek