Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

I na Vysočině přibývá žádostí o přezkum výsledku státní maturity

I na Vysočině přibývá žádostí o přezkum výsledku státní maturity
Krajský odbor školství, mládeže a sportu už eviduje více než 120 žádostí o přezkum výsledků státních maturit. Nejčastěji mají studenti výhrady k hodnocení slohových prací z českého jazyka. V minulých letech maturanti institutu přezkumu využívali na Vysočině třikrát méně. Je pravděpodobné, že počet žádostí v dalších dnech ještě naroste. Všechny žádosti budou k dalšímu posouzení předány Centru pro přípravu maturit, kde nechají nezávislými hodnotiteli rozporované práce vyhodnotit a pošlou zpět na krajský odbor školství protokol z přezkumu a doporučení dalšího postupu.
 

 
 

Na základě těchto dokumentů pak pracovníci odborů školství krajských úřadů výsledek zkoušky změní nebo potvrdí. „Problém je v tom, že opravenou ani původní práci nemají kraje k dispozici a není možné do ní ani nahlédnout. Disponuje jí pouze CERMAT. Nemůžeme to tedy ani umožnit rozladěným žadatelům. Právě nahlédnutí do hodnocené práce je kromě jiného nejčastějším obsahem žádostí,“ upozorňuje Miroslav Pech, vedoucí odboru školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Kraje Vysočina. Kdy budou posudky na krajské odbory školství doručeny zpět z CERMATu, není známo.

Obecně je doporučováno, aby se dosud neúspěšní studenti ve stanovené lhůtě přihlásili na termín pro opravnou podzimní maturitní zkoušku, aby o ni v případě negativního výsledku přezkoumání nepřišli.

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • I na Vysočině přibývá žádostí o přezkum výsledku státní maturity
 

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 13.6.2012 / 13.6.2012

Počet návštěv: 5132
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek