Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Humpolec: Sociální služby mají nové byty

Nové byty sociální rehabilitace zpřístupnila havlíčkobrodská oblastní charita v Humpolci. Bydlení v Domě s pečovatelskou službou a denním centru pro seniory v Humpolci vzniklo i za finanční podpory města. Sociální rehabilitace je o soubor specifických činností zaměřených na nácvik potřebných dovedností osoby se zdravotním postižením směřujících k dosažení samostatnosti a soběstačnosti v nejvyšší možné míře s ohledem na její dlouhodobě nepříznivý zdravotní stav. Cílem organizace je dosažení nalezení vhodného pracovního uplatnění. Proces sociální rehabilitace je integrální součástí poskytování sociálních služeb.
 

 
 

Slavnostního otevření nového oddělení s byty sociální rehabilitace se účastnil 21.října 2009 radní kraje Vysočina Petr Krčál a starosta Humpolce Jiří Kučera. Stalo se tak při dni otevřených dveří v Domě s pečovatelskou službou, který úspěšně již několik let provozuje Oblastní charita v Havlíčkově Brodě. Charita zajišťuje i další komplex služeb, mimo jiné i denní centrum pro seniory, terénní pečovatelskou službu nebo denní a týdenní stacionář pro hendikepované děti a mládež.

 

„Město Humpolec trvale pečuje o rozvoj sociálních služeb v tomto městě a regionu. Kdyby byla vyhlášena nějaká specifická cena pro významné zřizovatele a podporovatele sociálních služeb, třeba Město přátelské k sociálním službám, udělil bych je právě Humpolci. Jsem tady již po několikáté a vždy zde zažívám dobrý pocit z komplexní podpory rozvoje sociálního systému. Byty sociální rehabilitace jsou systémově určeny pro občany se zhoršeným sociálním, či zdravotním statusem a plní funkci dočasného bydlení, ale jsou i významným  socializačním činitelem,“ řekl při zahájení radní kraje Petr Krčál.

 

Po slavnostním přestřižení pásky v oddělení bytů sociální rehabilitace, kterého se zúčastnila i veřejnost, klienti a sociální pracovníci, následovala prohlídka celého komplexu služeb, které město provozuje společně s Oblastní charitou v Havlíčkově Brodě.

 

  • Petr Krčál, člen Rady kraje Vysočina
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.10.2009 / 26.10.2009

Počet návštěv: 29801
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek