Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Humpolec hostil konferenci Dobrovolnictví v Kraji Vysočina

Humpolec hostil konferenci Dobrovolnictví v Kraji Vysočina
Kulturní centrum Mikádo v Humpolci patřilo v závěru druhého říjnového týdne tématu dobrovolnictví na Vysočině. Koordinační uskupení neziskových organizací v Kraji Vysočina (KOUS) uspořádalo dvoudenní konferenci s názvem Dobrovolnictví v Kraji Vysočina. Účastnili se nejen zástupci organizací, které dobrovolníky registrují a organizují jejich činnost, ale i samotní dobrovolníci. Nechyběli také pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří s KOUS Vysočina dlouhodobě spolupracují.
 

 
 

Úvodu konference se zúčastnila náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Hana Hajnová. „Kraj Vysočina dobrovolnictví plně podporuje a uvědomuje si jeho celospolečenský dopad. Dobrovolníci věnují to nejdražší – svůj čas, své schopnosti, energii a šetří peníze. Na druhé straně dobrovolnictví stmeluje lidi, aby společně udržovali spolkový život, a nepřímo tak vychovává společnost k pomáhání,“ uvedla Hana Hajnová.


Součástí programu, kterým provázela Daniela Havlíčková, zakladatelka neziskové organizace Hodina H, byly panelové diskuze na téma dobrovolnictví u nás a v zahraniční, workshopy zaměřené na právo v neziskovém sektoru, základy náročné komunikace, ale také fundraising a nechyběl networking, v rámci kterého se účastníci blíže seznámili, vyměnili si informace a případně navázali spolupráci.


V první panelové diskuzi vystoupila náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina Hana Hajnová a zástupci organizací – HERO CLAN, Znesnáze21 a Sdílení, o. p. s. z Telče. Nové trendy, tzv. databázi expertního dobrovolnictví představila Veronika Procházková, z organizace HERO CLAN. „Propojujeme neziskové organizace s expertními dobrovolníky. Máme zapsaných 1 200 dobrovolníků, kteří odpracovali 9 000 hodin v celkové hodnotě 3 600 000 Kč. Šetříme peníze a čas neziskovkám, inspirujeme a motivujeme další hrdiny,“ uvedla Veronika Procházková.


Ve druhé panelové diskusi vystoupili zahraniční dobrovolníci, kteří sdíleli svou zkušenost v rámci programu Evropského sboru solidarity, a dále Jana Karasová, koordinátorka dobrovolníků STŘED, z. ú. Ta se podělila o zážitky spojené s návštěvou korejských dobrovolníků.


Účastníci konference mohli zhlédnout videomedailonek k propagaci firemního dobrovolnictví, který vznikl jako výstup evropského projektu na půdě Krajského úřadu Kraje Vysočina.


Pod hlavičkou Akademie KOUS se ve druhém konferenčním dnu uskutečnily tři semináře, např. advokátka Liběna Šrámková předávala své několikaleté zkušenosti s právem v neziskové oblasti, zejména se spolky.


„Konference proběhla v příjemném duchu a všichni si odnášíme spoustu podnětů a inspiraci pro naši další práci, která nám dává smysl,“ zakončil konferenci předseda KOUS Jan Petr Nekovář.


dobrovolnictví

dobrovolnictví

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 24.10.2022 / 24.10.2022

Počet návštěv: 437
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies