Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy


 

Humanitární dar partnerskému regionu: Vysočina darovala tisíce ochranných štítů Zakarpatské Ukrajině

Humanitární pomoc
Vysočina darovala 4300 ochranných štítů partnerskému regionu Zakarpatská oblast Ukrajiny. Humanitární pomoc v hodnotě 100 tisíc korun byla předána minulý týden a podle slov ředitele Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeňka Kadlece byla téměř okamžitě přerozdělena mezi 27 vybraných nemocnic a zdravotnických zařízení napříč partnerským regionem. „Ochranné štíty vyrobené společností EFKO-karton pomohou nejen v nemocnicích ve městech, ale i na venkově. Snažili jsme se takto pomoci i městům, která mají partnerství s municipalitami na Vysočině,“ upřesnil Zdeněk Kadlec.
 

 
 

Kraj Vysočina využil na pořízení ochranných štítů peníze, které byly v roce 2020 určeny na spolupráci s partnerským regionem. Z důvodu uplatnění mimořádných opatření v obou státech od plánované spolupráce muselo být upuštěno. Poté, co vedení partnerské Zakarpatské oblasti požádalo Vysočinu o zvážení materiální pomoci, Vysočina přistoupila k nákupu nejžádanější položky. Humanitární pomoc partnerskému regionu mohla být uskutečněna díky pomoci Generálního konzulátu České republiky ve Lvově.

 

Kraj Vysočina už v minulosti poskytl partnerské Zakarpatské oblasti sociální lůžka nebo zdravotnické vybavení, pro které našel partnerský region uplatnění.  


Humanitární pomocHumanitární pomocHumanitární pomocHumanitární pomoc

  • Více informací Kateřina Svobodová, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Humanitární dar partnerskému regionu: Vysočina darovala tisíce ochranných štítů Zakarpatské Ukrajině
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.5.2020 / 25.5.2020

Počet návštěv: 1803
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek