Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Hravá výstava zahájila Týden vědy a techniky v Muzeu Vysočiny Jihlava

Foto z vernisáže výstavy.
Včerejší vernisáží byla v podkrovním velkém výstavním sále Muzea Vysočiny Jihlava zahájena výstava s názvem Kdo si hraje, ovládá, která zde potrvá až do 5. února 2017. „Mimořádně v pondělí zahajujeme výstavu, která pomyslně otevírá větší akci, kterou je Týden vědy a techniky Akademie věd České republiky, ke které se letos poprvé připojuje i jihlavské muzeum. V průběhu tohoto týdne proběhne řada rozmanitých akcí zaměřených na vědu. A technika je právě ve výstavě“, uvedla Klára Bezděčková, vedoucí přírodovědného oddělení Muzea Vysočiny Jihlava.
 

 
 

Na výstavě jsou k vidění v současnosti nejdokonalejší modely na dálkové ovládání, a to auta, lodě, letadla nebo drony. Kurátoři výstavy označením upozorňují na TOP exponáty, mezi které patří nejlehčí bezpádlový vrtulník o hmotnosti pouhých 29 gramů, extrémně výkonné auto, nejlépe vyzbrojený americký stíhací letoun, dále nejrychlejší RTR auto na světě, které dokáže zrychlit z 0 na 160 km/hod. za necelých 5 sekund. Toto auto bylo testováno na závodním okruhu v Brně a dokonce bezkonkurenčně obstálo se skutečným automobilem značky Porsche.

 

Některé modely jsou naaranžovány do prostředí nefalšované americké pouště, dálnice, přístavu či letiště.  Modely doplňují i panely s texty, na kterých jsou představeni průkopníci RC jako jsou Archibald Montgomery Low, Nikola Tesla, Chester Lanzo a další. Část je věnována též v současnosti velmi populárním dronům a bádání z ptačí perspektivy, kdy je díky LED osvětlení možné provozovat i noční létání. Nechybí ani důmyslný profesionální dron s antikolizním systémem.

 

Výstava je vypůjčená ze Slováckého muzea v Uherském Hradišti, kde byla k vidění na přelomu letošního jara a léta. Zde se setkala s velikým ohlasem široké veřejnosti. Uvidíme, zda si i v Jihlavě najde své příznivce. A protože výstava bude přístupná i po dobu svátečních dnů a vánočního volna, využijte možnosti přijít si trošičku pohrát a vyzkoušet si simulátor letu či zasoutěžit si na autodráze nebo se jen tak podívat na videa, na kterých jsou zachyceny vystavované modely v provozu. Navíc si na výstavu můžete přinést i vlastní autíčko a pohrát si, protože k dispozici je zajímavá hra. A pokud si autíčko nepřinesete, nevadí. V muzeu Vám jej rádi půjčí.

 

Nejrychlejší vůz na světě.Modely v přístavu.

  • Bližší informace k Týdnu vědy a techniky najdete na webových stránkách http://muzeum.ji.cz/
  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 8.11.2016 / 8.11.2016

Počet návštěv: 2879
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek