Cesta: Titulní stránka > Servis pro


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Hrad Roštejn zahájí sezonu už o tomto víkendu

Hrad Roštejn zahájí sezonu už o tomto víkendu
Hrad Roštejn o tomto víkendu oficiálně zahájí letošní turistickou sezónu. Otevřeno bude i na Velikonoční pondělí 6. dubna. „Začátek sezóny bude na Roštejně tematický, prohlídky zpestří velikonoční výzdoba expozic a ukázka také pečení perníků a zdobení vajíček v černé kuchyni,“ prozradila radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.
 

 
 

Na romantickém loveckém hrádku v lesích u Třeště jsou na zahájení sezóny připraveni, i když se v interiérech ještě teplota pohybuje okolo 0°C. V letošní sezoně nabídne hrad návštěvníkům dva prohlídkové okruhy, těšit se mohou také na zajímavou výstavu, která připomene 100 let od ničivého požáru na Roštejně. „Hrad vyhořel v roce 1915 od úderu blesku a jeho zásadní opravy začaly až v roce 1958. Tomuto tématu bude věnována také celodenní akce, která je plánována na sobotu 13. června,“ doplňuje radní Kružíková.

 

V průběhu sezony nebudou chybět ani tradiční akce jako je Jazz na Roštejně, Šermířské slavnosti, Pohádkový hrad, prázdninové noční prohlídky, Hradozámecká noc a další hudební a divadelní představení. Ke zkvalitnění zázemí kulturních akcí a příjemnému posezení návštěvníků přispěje právě probíhající rekonstrukce prostor v předhradí, kterou financuje Kraj Vysočina. „Vzniknou tam altán, zastřešené podium a posezení u ohniště pro příjemná setkávání, rodinné pikniky, svatby i další rozmanité akce,“ popsala radní.

 

Na konci letošní sezóny čeká Hrad Roštějn symbolické střídání stráží. Po osmnácti letech končí v roli kastelánky Zdena Vaníčková, která odchází do penze. Na Roštejně byla od roku 1997, za tu dobu se jí podařilo zvýšit návštěvnost hradu v majetku Kraje Vysočina, zatraktivnit expozice, opravit části hradu nebo organizovat řadu kulturních a společenských akcí, včetně pořádání svatebních obřadů. Na konci roku se na hrad nastěhuje nový kastelán, kterého čeká mimo jiné „oblíbené“ mytí všech 75 oken.

 

Turistickou sezónu už o minulém víkendu slavnostně zahájil Hrad Kámen, který letos pro návštěvníky připravil unikátní prezentaci motorových kol, mopedů a kol s pomocnými motory sběratele Jana Čejchana. Prohlídky původně gotického hradu z poloviny 13. století zpestří letos také soubor kočárků a kolíbek ze soukromých sbírek. Více najdete ZDE.

 

Hrad Roštejn i Kámen budou v dubnu otevřené pouze víkendu, od května do září bude pak budou přístupné denně kromě pondělí.

 

Více na www.hrad-rostejn.cz.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Hrad Roštejn zahájí sezonu už o tomto víkendu
 

Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 2.4.2015 / 2.4.2015

Počet návštěv: 3055
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek