Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Hrad Roštejn ožil setkáním rodin z Kraje Vysočina

Systém slev pro rodiny s dětmi rozvíjí v Kraji Vysočina svoji činnost již více jak tři roky. Rodinné pasy nabízejí rodinám celou řadu výhod a nabídek v oblasti účelného trávení volného času dětí, mládeže a celých rodin. Na dva tisíce účastníků využilo sobotního setkání na hradu Roštějn, kde organizátoři připravili stylové Loučení s létem na hradě Roštějn. Bohatý program a krásné podzimní počasí vylákalo na výlet zejména rodinky s malými dětmi.
 

 
 

Nádvoří na hradě Roštějn v sobotu ožilo netradičním setkáním rodin z Kraje Vysočina. Probíhalo zde další z řady setkání, které zorganizoval tým Rodinných pasů Kraje Vysočina.. Den plný zábavy a překvapení byl pro držitele rodinných pasů malým ohlédnutím za letošním létem. Vystoupili na něm finalisté soutěže Ája hledá supertalent. Pro romantické povahy byla připravena netradiční prohlídka hradu Roštejn, a to v dobových kostýmech. Nechyběla celá řada soutěží o zajímavé ceny. To vše pod vedením zkušeného moderátora Rádia Vysočina Milana Řezníčka.

 

Hrad po poledni ožil i kouzelnickou exhibicí a ukázkami netradičních řemesel. Nálada jak má být a počasí, jako na objednávku, daly poslední tečku za všemi z letošních setkání, která začala v Jihlavě a vyvrcholila setkáním držitelů pasů na Šiklově mlýně u Zvole.Tam proběhlo i celostátní kolo soutěže Ája hledá supertalent.

 

Loučení na hradě Roštějn se zúčastnili i zástupci rodinných pasů z Dolního Rakouska. S těmi Kraj Vysočina spolupracuje na propojení rodinných pasů, ale i na budování sítě slev pro senior., které chce spustit v roce 2012.

 

„Po dobu čtyř let doputuje k rodinám Kraje Vysočina více jak 13 milionů korun z Evropské unie. Součástí projektu bude i významná změna v poskytování slev, která se dotkne zejména kvality a struktury služeb. Chceme je více směřovat do oblasti komplexního využití volného času rodin a dále do turistického balíčku, kde se promítne spolupráce s Dolním Rakouskem. To poskytuje mnoho zajímavých rodinných výletů a cest za poznáním krásných regionů Rakouska,“ řekl na závěr Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro sociální oblast, který bude v závěru září jednat s dolnorakouskými kolegy o další spolupráci v oblasti rodinné politiky obou zemí a dotkne se i otázky rozšíření nabídky pro držitele rodinných pasů. Na jednání bude posouzena reálná nabídka další přeshraniční spolupráce a dále i otázka spolupráce při budování sítě slev pro seniory, které chce Kraj Vysočina odstartovat v roce 2012.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Hrad Roštejn ožil setkáním rodin z Kraje Vysočina
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.9.2011 / 26.9.2011

Počet návštěv: 19872
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek