Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Publikace Edice Vysočiny > Edice Vysočiny VII.


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Hrad Orlík nad Humpolcem

 

 
 

Mgr. Roman Brzoň, Prof. PhDr. Tomáš Durdík, DrSc., Mgr. Bohumír Dragoun, Mgr. Petr Filip, Ing. František Kocman, RNDr. Jan Páša a Mgr. Vladimír Staněk

Vydalo: Město Humpolec 2010

Vytištěno: Web-to-Print a. s

Počet stran: 260

ISBN 978-80-254-7169-2

 

 

„Povinnost k minulosti spojuje se s povinností k přítomnosti a k budoucnosti. Co se vytěží z dávné minulosti, zůstane pokladem rodů do příštích věků, bude užitečným pramenem  poznání i poučení“.

Kolektiv autorů vydal tuto publikaci jako dovršení dlouhodobé snahy o propagaci kulturní památky regionu – hradu Orlík, jenž již více než 600 let vytváří panorama města Humpolce.

Precizně zpracovaná publikace obsahuje i cennou fotografickou dokumentaci a resumé v němčině a angličtině.

 

 

Obsah: Úvod – úvodní slovo; Humpolec a Orlík: Geografie, Geologická charakteristika, Přírodní podmínky na hradě Orlíku, Procházka po hradě, K počátkům osídlení Humpolecka; Historie města od prvních písemných dokladů o existenci hradu: Páni z Dubé, Leskovcové z Leskovce, Trčkové z Lípy, Říčanští z Říčan, Kryštof Karel z Roupova, Vlastníci se mění a sídlí na Herálci, Přehled držitelů statku Humpolce, Historická ikonografie, Záchranné práce; Podoba hradu a jeho postavení ve vývoji české hradní architektury; Život na hradě; Pověsti; Správa hradu a dobrovolníci: Expedenciální archeologie; Historické pohlednice; Turistické zajímavosti v okolí; Cizojazyčné resumé; Slovníček odborných výrazů; Prameny a literatura, seznam zkratek: Prameny a poznámky, Literatura, Edice a prameny, Seznam zkratek; Poděkování.

 

Orlík

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Hrad Orlík nad Humpolcem
 

Zodpovídá: Bc. Veronika Švarcová
Vytvořeno / změněno: 12.4.2011 / 12.4.2011

Počet návštěv: 33426
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek