Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Hrad Kámen otevře brány už tento víkend

Hrad Kámen
Po zimní přestávce nadchází čas zahájení nové už 42. sezony. Hrad Kámen letos poprvé otevře své brány návštěvníkům netradičně v sobotu 28. března 2015. Slavnostní program obohatí trialová show třináctinásobného mistra ČR v trialu Martina Křoustka. Návštěvnickou trasu po celou letošní sezonu zpestří výstava historických motokol a soubor kočárků a kolíbek ze soukromých sbírek. Prohlídky zatím budou jenom o víkendu, ale od května do září bude otevřeno již denně s výjimkou pondělí.
 

 
 

Hrad Kámen nabízí dva prohlídkové okruhy. Atraktivním a vyhledávaným cílem výletu nejen motorkářů, ale i široké veřejnosti, je expozice motocyklů. Letos bude rozšířena o dlouhodobou výstavu historických motokol, která poprvé v České republice představí ucelený vývoj motokol a mopedů pomocí dochovaných exponátů vypůjčených ze soukromé sbírky. Výstava je zaměřena na české výrobce, ale chybět nebudou ani motokola a mopedy vyrobené v Německu, Francii a Itálii.

 

Zajímavostí je zároveň nejstarší exponát, a to jízdní kolo s pomocným motorem Bezděz z roku 1922, které se dochovalo jako jediný kompletní kus ještě též s původním lakováním. Expozice pamatuje taktéž na něžné pohlaví, které zajisté potěší letošní novinka v podobě instalace historických kočárků a kolíbek z let 1880 až 1980. Drobné změně se nevyhnul ani starý palác, neboť stávající prostorově objemný model gotické podoby hradu byl demontován.

 

Přehlednější model středověké podoby hradu bude nyní k vidění ve sklepení, kde budou nově začínat prohlídky s průvodcem. Návštěvníci zajímající se o historickou architekturu tak zajisté ocení znovuzpřístupnění hradního sklepení vestavěného do skalní rozsedliny, které je jednou z nejstarších stavebně dochovaných částí hradu. Při prohlídce rovněž rozhodně nevynechejte západní vyhlídku na skalním ostrohu. Právě začátkem jara nabízí obnaženější pohled do krajiny, než když se o pár týdnů později zazelenají okolní stromy a keře. Pokud se na hrad chystáte až o letních měsících, těšit se můžete na nepřeberné množství zajímavých akcí. Vedle každoročně konaného Kámenského hradohraní se uskuteční například vystoupení skupiny historického šermu Jezerničtí páni, jarmark, středověké ležení, noční prohlídky a zajímavé výstavy. Hrad se v červnu také připojí k celostátní populární akci Víkend otevřených zahrad.

 

V současnosti v parku probíhá rozsáhlá revitalizace za půl milionu korun, která by měla být ukončena v září tohoto roku. Příznivou zprávou pro návštěvníky je i nezdražení vstupného, které začíná na 25 Kč. Hrad Kámen, jehož zřizovatelem je Kraj Vysočina, je ve správě Muzea Vysočiny Pelhřimov. Z tohoto důvodu bližší informace najdete na webových stránkách pelhřimovského muzea http://www.muzeumpe.cz/kamen.html nebo přímo na http://www.hradkamen.cz/.

 

 • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
  Krajský úřad Kraje Vysočina
  e-mail: kominova.j@kr-vysocina.cz
Hrad Kámen

Hrad Kámen
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.3.2015 / 24.3.2015

Počet návštěv: 4432
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies