Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality


 

Hotelová škola Třebíč zvítězila na Gastrofestivalu v Nitře

Hotelová škola Třebíč zvítězila na Gastrofestivalu v Nitře
Eliška Vostalová a Vojtěch Poskočil z reprezentačního družstva třebíčské hotelové školy získali nejvyšší ocenění v hlavní soutěži mezinárodního Gastrofestivalu Nitra 2013. Zástupcům z Vysočiny se podařilo uspět v silné konkurenci týmů nejen z České republiky, ale i ze Slovenska, Maďarska, Chorvatska a Francie. Další dva členové reprezentačního týmu David Průša a Veronika Přepechalová přidali k prvenství ještě bronzový pohár za přípravu slavnostní tabule a obsluhu hostů.
 

 
 

V hlavní soutěži bylo úkolem žáků připravit čtyřchodové menu pro VIP hosty doplněné vybranými druhy a ročníky moravských přívlastkových vín. Vrcholem gastrosoutěže se stalo pódiové vystoupení a dohotovení pokrmů přímo před zraky významných hostů a odborné poroty. Porotci hodnotili nejen úpravu pokrmů, způsob servírování, chuť, originalitu, ale také servis, výzdobu slavnostní tabule a celkové sestavení zážitkového menu. „Jsem na naše studenty velice pyšná a těší mě, že hlavní komisař označil naši zážitkovou gastronomi za hodnou nejen evropské, ale i světové soutěže. Hodnocení našich žáků bylo jednoznačné a o několik úrovní předčilo ostatní soutěžní družstva,“ neskrývala radost Libuše Kolářová, ředitelka Hotelové školy Třebíč.

 

Odbornými garanty na gastrofestivalu v Nitře byli učitelé hotelové školy Zdeněk Pilát a Jarmila Necidová. Zřizovatelem Hotelové školy Třebíč je Kraj Vysočina, který s Nitranským samosprávným krajem podepsal partnerskou smlouvu v roce 2006.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 28.3.2013 / 28.3.2013

Počet návštěv: 18224
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies