Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Hotelová škola Třebíč získala na kuchařské olympiádě v Německu dvě medaile

Hotelová škola Třebíč získala na kuchařské olympiádě v Německu dvě medaile
Studentka třebíčské hotelové školy Eliška Vostalová vybojovala na mezinárodní kuchařské olympiádě v německém Erfurtu stříbrnou a bronzovou medaili. Možnost reprezentovat Českou republiku získala Eliška za své úspěchy v carvingu - dekorativní vyřezávání z ovoce a zeleniny, kde je vícenásobnou mistryní České republiky a také držitelkou zlaté medaile z Mistrovství Evropy. Na olympiádě v Erfurtu se v říjnu soutěžilo v řadě disciplín a zúčastnily se jí jak národní týmy, tak i jednotlivci.
 

 
 

I když se soutěžního klání zúčastnili stovky soutěžících z celého světa, studentka Hotelové školy Třebíč Eliška Vostalová získala v kategorii D1 – kulinářská artistika stříbrnou medaili. Její jemná technika a expozice ptactva v 3D provedení nadchla odbornou porotu i ostatní soutěžící. „Soutěž potvrdila, že bez zařazení 3D motivu, a to navíc ještě velmi dokonale zpracovaného, se dá těžko pomýšlet na medailové umístění. Další cesta na nejvyšší příčky vede přes velmi originální motiv, téma nebo zpracování méně tradiční suroviny, jako je třeba čokoláda, tuk, cukr, těsto, mýdlo nebo led,“ uvedla Libuše Kolářová, ředitelka Hotelové školy Třebíč.

 

Poprvé se na olympiádě řezalo i v limitu v kategorii D3. Po třech základních kolech, kde se představilo přes padesát nejlepších řezbářů z celého světa, postoupilo 31 do finálového kola. Mezi nimi byla i Eliška Vostalová. Všichni soutěžící měli za 3,5 hodiny zpracovat dýni a tři další suroviny. Eliška získala v kategorii D3 bronzovou medaili a potvrdila, že patří mezi světovou špičku v carvingu.

 

Účast Hotelové školy Třebíč a její studentky Elišky Vostalové na světové kuchařské olympiádě podpořil také Kraj Vysočina.

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Hotelová škola Třebíč získala na kuchařské olympiádě v Německu dvě medaile
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 19.11.2012 / 19.11.2012

Počet návštěv: 16581
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek