Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Horácké divadlo Jihlava

 

 
 

Jaký byl rok 2011 z pohledu Horáckého divadla Jihlava?

 

Letošní rok byl dalším rokem tvrdých úsporných opatření. Udržet vyrovnaný rozpočet tak, aby diváci nic nepoznali na velikosti a výpravnosti inscenaci je čím dál tím víc obtížné. To ovšem nepůjde do nekonečna. Pomalu, ale jistě není na čem šetřit. Přesto se nám podařilo nastudovat 8 inscenací: operetu Mam’zelle Nitouche,  Plynové Lampy, muzikál Hello, Dolly!, Lucerna, Rodina je základ státu a v závěru roku inscenaci Amadeus.

Na Malé scéně to pak byly dvě české premiéry: pohádka pro děti od tří let věku Trpaslíci a Sněhurka a pro milovníky detektivního žánru inscenace Vzdálené vraždy.

Kdybychom za rok 2011 dosáhli stejné návštěvnosti jako v předchozím roce (56 tis.), považoval bych to za velký úspěch. 

Mamzele Nitouche 01Hello Dolly

 

Lucerna

Vzdálené vraždy


 

Amadeus


 

Která inscenace vzbudila mezi návštěvníky největší ohlas?

 

Jednoznačně na tuto otázku nelze odpovědět. Horácké divadlo Jihlava je repertoárovým divadlem a musí svou tvorbou oslovit široké spektrum diváků s jejich představou o tom, jakou funkci by mělo divadlo plnit. Určitým ukazatelem jsou výsledky divácké ankety HORÁC, které napovídají, co se divákům nejvíce líbilo. Je to ovšem laický pohled a mnohdy se rozchází s názorem odborné kritiky a názory těch diváků, kteří vyznávají intelektuálnější nebo obsahově závažnější tvorbu. V posledních letech na Horácku jsou nejnavštěvovanější hudební inscenace a ty, které diváka pobaví a alespoň na chvíli odvedou od všedních strastí života.

 

 

Co zajímavého pro diváky připravíte v roce 2012?

 

Bude to šest titulů do předplatitelského cyklu. Protože dramaturgii plánujeme sezónně, máme v tuto chvíli vybrány tituly pouze do konce června 2012.

Betty Comden a Adolph Green:  ZPÍVÁNÍ V DEŠTI

Výtečné swingové melodie a brilantní stepařská čísla jsou základním stavebním kamenem této hudební show. Premiéra bude 4. 2. 2012.

            Terry Pratchett - Stephen Briggs: SOUDNÉ SESTRY

„Soudné sestry“ jsou vlastně parodií na Shakespearovu tragédii Mackbeth, s jehož postavami se v díle setkáváme. Premiéra bude 24. 3. 2012.

Jean-Claude Carriére: TERASA

Komediální hříčka se odehrává v Paříži v jednom bytě s tajemnou terasou. Lidé se zde setkávají a  zároveň  se míjejí,  byt je jim chvilkovým  útočištěm  před  vnějším  světem a tajemství záhadné terasy se pomalu odhaluje. Premiéra bude 12. 5. 2012,

 

Na Velké scéně také nastudujeme pro starší děti výpravnou pohádku

ALENKA V ŘÍŠI ZA ZRCADLEM od Lewise Carrola. Koho nezajímá, co se opravdu skrývá za zrcadlem? Co když je tam úplně jiný svět než ten, ve kterém stojíme? Důležité je, nebát se a tiše s Alenkou prostoupit tím zrcadlem...  Premiéra bude 28. 4. 2012           

 

 

Na kterou inscenaci se v roce 2012 těšíte Vy osobně?

 

Chtělo by se mi říct, že na všechny. Každá inscenace by měla být něčím zajímavá. Ale kdybych byl nucen vyslovit pouze jeden titul, tak v tuto chvílí vede Pratchett a jeho Soudné sestry pro pohádkovost a fantastičnost příběhu. Bude to také nesporně velká herecká příležitost pro tři kolegyně z hereckého souboru.

 

 

Na otázky odpovídal: Josef Fila, ředitel Horáckého divadla Jihlava

www.hdj.cz 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Horácké divadlo Jihlava
 

Zodpovídá: Bc. Veronika Švarcová
Vytvořeno / změněno: 15.12.2011 / 15.12.2011
Informace vyžadují kontrolu

Počet návštěv: 28577
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek