Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Horácké divadlo Jihlava připravuje projekt pěti evropských divadel Malí hrdinové

HDJ
Horácké divadlo Jihlava se chce zapojit do projektu Malí hrdinové, a využít tak program vyhlášený Evropskou komisí na podporu projektů evropské spolupráce na roky 2014-2020 CREATIVE EUROPE. „Pokud bude společný projekt pěti evropských divadel z Česka, Slovenska, Maďarska, Rakouska a Francie schválen, odstartuje v červnu 2017 a za dobu čtyřiadvaceti měsíců se odehraje řada diskuzí s veřejností i studenty, uskuteční se výzkum v zúčastněných zemích, vznikne pět uměleckých děl a realizována bude i série 12 celodenních akcí pro studenty středních a vysokých škol,“ prozradil po zasedání Rady Kraje Vysočina hejtman Jiří Běhounek s tím, že projektové žádosti vyhlášeného programu je možné podávat do 23. listopadu.
 

 
 

Hlavním cílem projektu je posilování mezikulturního dialogu, motivování k solidaritě a podpoření empatie prostřednictvím umění. Horácké divadlo Jihlava bude hlavním garantem projektu a koordinátorem aktivit a bude dohlížet na celý harmonogram projektu, do kterého se zapojí slovenské Divadlo Pôtoň, maďarský soubor Kompania Theatre Studio, francouzský soubor Euroculture en Pays Gentiane a v jednání je partnerství se zemským divadlem v rakouském St. Pölten.


Projektový záměr mimo jiné počítá s dalšími cíli, a to se vznikem uměleckých děl inspirovaných aktivistickou prací. V plánu je navíc podpořit a vytvořit prostor pro občanskou participaci a dobrovolnictví nebo zrealizovat mezinárodní soutěž dobrovolnických projektů mladých lidí. "Výstupem projektu všech uměleckých partnerů bude pět uměleckých děl. Podkladem pro jejich vytvoření bude kromě odborné diskuze soubor sesbíraných sto audio nahrávek, které přiblíží názory a budou prezentovat podněty k umělecké práci na téma mezikulturního dialogu," prozradil ředitel Horáckého divadla Jihlava Ondrej Remiáš. Diskuze k tématům projektu se uskuteční například na Mezinárodním festivalu Divadelní Nitra nebo na Evropském Festivalu Filozofie ve Velkém Meziříčí. 

 

Předpokládané náklady projektu zapojená divadla a soubory kalkulují na zhruba čtyři miliony korun. „Na Horácké divadlo Jihlava připadá bezmála 1,5 milionu korun, přičemž 40 % nákladů, tedy přes 580 tisíc, si bude ze svého rozpočtu financovat sama příspěvková organizace Kraje Vysočina Horácké divadlo Jihlava a zbylých přes 870 tisíc korun pokryjí dotace evropského programu,“ uzavřel hejtman Jiří Běhounek.

 

 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 14.11.2016 / 14.11.2016

Počet návštěv: 2293
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek