Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Horácké divadlo Jihlava připravuje dvě premiéry a láká na balet nebo pantomimu

HDJ
S novým rokem přichází krajské Horácké divadlo Jihlava hned s dvěma premiérami. Připadají na začátek února a obě hry spojují závažná společenská témata, na která profesionální divadelní tým v kontextu sezóny nahlíží specifickými pohledy. Příznivci divadelních prken se můžou těšit na Kabaret z lágru a na hru 3100°C mé krve.
 

 
 

Režisérka Kateřina Dušková pracuje s herci na díle britského autora Roye Kifta Kabarat z lágru, který bude českou premiérou. „Samotná hra vychází ze skutečného kabaretu, který během 2. světové války fungovat v Terezíně, a příběhu německého režiséra Kurta Gerrona, který byl nacisty donucen natočit nechvalně známý dokumentární film o bezstarostném životě v terezínské pevnosti,“ přiblížila Kateřina Dušková. Premiéru v divadle připravují na sobotu 4. února.


O den dříve se na Malé scéně Horáckého divadla Jihlava odehraje příběh vlastní autorské inscenace 3100°C mé krve. Jedná se o první počin vysočinských divadelních profesionálů na poli dokumentárního dramatu. „Autentické výpovědi evropských matek, jejichž děti odešly a většinou zemřely na straně tzv. ISIS, jsou velkým otazníkem nad stavem naší společnosti,“ uvedl režisér a umělecký šéf Pavel Šimák, který zároveň sestavil text inscenace. Překlad, výběr materiálu a dramaturgii má na starosti Kateřina Jonášová.


Jediné profesionální divadlo v Kraji Vysočina zároveň rozšiřuje svoji žánrovou nabídku. „Oceňuji, že divadlo vychází vstříc širšímu publiku a do svého programu zahrnuje další žánry. Pro divadelní příznivce je jistě příjemné se dozvědět, že i u nás na Vysočině můžeme prožít umění Pražského komorního baletu,“ pochvaluje si náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová. Už 20. ledna se totiž v Horáckém divadle odehraje představení Pražského komorního baletu Mystérium času. V březnu bude v krajském městě hostovat Divadlo Drak z Hradce Králové s Posledním trikem Georgese Méliése a květnovým výletem do jiných žánrů bude pantomima v podání Radima Vizváry, známého českého mima, performerka, režiséra, pedagoga i choreografa. Přijede s představením Sólo.

 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 12.1.2017 / 12.1.2017

Počet návštěv: 2525
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek