Cesta: Titulní stránka > Počin roku


 

Hodnotitelé exteriéru celé Evropy se sešli na Vysočině

Hodnotitelé exteriéru celé Evropy se sešli na Vysočině
Radešínská Svratka a Kouty na Vysočině se v uplynulých dnech staly místem setkání evropských hodnotitelů exteriéru kombinovaného skotu. Tři desítky specialistů z deseti evropských států se nejdříve věnovali analýze dosavadního vývoje společné harmonizace hodnocení exteriéru, aby následně svoje teoretické znalosti ověřili také v praxi přímo při popisu zvířat v chovu Zemědělského družstva Kouty.
 

 
 

Všichni účastníci se shodli na skutečnosti, že efektivní a konkurenceschopnou produkci mohou zajistit pouze zdravá a exteriérově bezproblémová zvířata. Právě proto je popis a hodnocení exteriéru tak významnou součástí šlechtitelských programů strakatého skotu. Díky návštěvě chovů v Radešínské Svratce a Koutech bylo možné zahraničním návštěvníků představit Vysočinu, jako chovatelsky významný a úspěšný region. Chovatelé skotu v Kraji Vysočina také vyjádřili poděkování za podporu, kterou jim Kraj Vysočina dlouhodobě poskytuje prostřednictvím výzvy – zemědělské akce.

 

 

  • Jitka Merunková, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: merunkova.j@kr-vysocina.cz
 

Hodnotitelé exteriéru celé Evropy se sešli na Vysočině

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Hodnotitelé exteriéru celé Evropy se sešli na Vysočině
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.6.2014 / 3.6.2014

Počet návštěv: 4480
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek