Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Hledá se jedenáctá Vesnice Vysočiny

Vesnice Vysočiny, logo
Vysočina opět po roce hledá další vesnici roku. Až do 30. dubna se mohou přihlásit obce, které se umí prosadit a rozvíjet ve všech oblastech veřejného života. V loňském roce se do soutěže přihlásilo na Vysočině 30 obcí. Vysočina je krajem, který neskrývá vesnický charakter a soutěživost.
 

 
 

Ministerstvo pro místní rozvoj společně s partnery vyhlásilo již 16. ročník soutěže Vesnice roku. Soutěže se mohou účastnit všechny obce vesnického charakteru, které mají zpracován vlastní Program obnovy vesnice a podají přihlášku do soutěže.

Cílem soutěže Vesnice roku je snaha vyzdvihnout aktivity obcí, jejich představitelů a občanů, kteří se snaží nejen zvelebovat svůj domov, ale rozvíjejí i místní tradice a zapojují se do společenského života v obci.

 

„Celostátní vítěz vybraný z krajských vítězů může od ministerstva pro místní rozvoj čerpat dotaci z Programu obnovy venkova do výše dvou milionů korun. V pořadí druhá oceněná obec smí požádat až o 1,9 milionu korun, třetí obec o 1,8 milionu korun a další krajští vítězové o 1 milion korun. Ostatní obce, oceněné modrou, zelenou nebo bílou stuhou, mohou čerpat maximálně 600 tisíc korun,“ popsal finanční výhody soutěže radní pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský.

 

Vítěz krajského kola na Vysočině navíc získává od kraje Vysočina titul Vesnice Vysočiny, který sebou nese i finanční benefit v podobě stotisícového daru. I pro ostatní oceněné obce kraj pamatuje s finanční odměnou, stejně jako v minulých letech.

 

Titulem Vesnice Vysočiny se dosud pyšní obce Pikárec, Studenec, Mladoňovice, Jakubov u Moravských Budějovic, Vilémov, Častrov, Dukovany, Radostín, Libice nad Doubravou, poslední titul získala loni obec Hluboké.

 

Podmínky účasti v soutěži i přihlášky jsou k dohledání na webových stránkách této soutěže http://www.vesniceroku.cz/podminky-souteze-2010.

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Hledá se jedenáctá Vesnice Vysočiny
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 5.3.2010 / 5.3.2010

Počet návštěv: 7952
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek