Cesta: Titulní stránka > Počin roku


 

Hlasujte pro Počiny roku 2014

Občané Kraje Vysočina už můžou hlasovat ve zdvojené anketě Počin roku, která se skládá z tradiční Zlaté jeřabiny a Skutku roku. Každý zaslaný hlas znamená podporu dobrovolných skutků jednotlivců a projektů právnických osob, které přispěly k rozvoji regionu, a také k zviditelnění nejzajímavějších kulturních akcí a aktivit v oblasti památkové péče. Hlasování odstartovalo v neděli 1. března a bude trvat celý měsíc.
 

 
 

„V našem kraji je spousta lidí, kteří dobrovolně a ochotně věnují svůj volný čas ve prospěch druhých a jsou významným prvkem kulturní společnosti a posilují její sociální soudržnost,“ vysvětluje význam obou soutěží radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Martin Hyský (ČSSD).

Do jedenáctého ročníku Zlaté jeřabiny letos lidé nominovali celkem 111 projektů. Odborná komise z nich vybrala 60 postupujících, pro které může veřejnost po celý březen hlasovat v kategorii Kulturní aktivita nebo Péče o kulturní dědictví. Hlas lze udělit buď elektronicky nahttp://extranet.kr-vysocina.cz/zlata-jerabina/ nebo fyzicky prostřednictvím formuláře, který byl zveřejněn v únorovém vydání Novin Kraje Vysočina.

 

V šestém ročníku soutěže Skutek roku se o přízeň veřejnosti uchází skutky fyzických osob v oblastech sociálně-zdravotní, životní prostředí, volný čas dětí a mládeže, poradenství, vzdělávání a osvěta. Celkem je možné hlasovat pro dvanáct nominovaných osob. Hlas lze udělit elektronicky na http://extranet.kr-vysocina.cz/skutek-roku/. O finálním pořadí v sekci právnických osob rozhodne odborná porota v kategoriích sociální a ekonomické a také v oblasti sídel, staveb, bydlení, životního prostředí a vzdělávání. 

 

Loňský desátý ročník ankety Zlatá jeřabina ovládlo v kategorii Kulturní aktivita představení Soul of Dancers z Chotěboře, za péči o kulturní dědictví ocenila veřejnost Restaurování varhan v kostele svatého Bartoloměje v Lukách nad Jihlavou.

 

V pátém ročníku ankety Skutek roku byl loni soškou „šneka“ oceněn například Tomáš Marek z Jihlavy, který vede kroužek Škola skateboardingu anebo Václav Hlaváč z Havlíčkova Brodu za péči o zraněné dravce a jejich ochranu.

 

  • Více informací:

      Petr Holý, odbor regionálního rozvoje, e-mail: holy.p@kr-vysocina.cz. tel.: 564 602 538

      Tereza Prokešová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu, e-mail: prokesova.t@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 260

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 2.3.2015 / 2.3.2015

Počet návštěv: 5585
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek