Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Hlasování v VI. ročníku ankety Zlatá jeřabina

Zlatá jeřabina
Šedesátka adeptů na nejlepší kulturní počiny roku 2009 bojuje o hlasy veřejnosti v tradiční anketě Zlatá jeřabina. Seznam nominací v kategoriích Kulturní aktivita a Péče o kulturní dědictví je zveřejněn na webových stránkách kraje. Jednotlivé kulturní počiny jsou představeny krátkou anotací a fotografiemi vystihujícími atmosféru kulturních akcí a stav kulturních památek před a po jejich obnově. V anketě je možné hlasovat do 9. dubna 2010 a to buď elektronicky prostřednictvím hlasovacího formuláře uveřejněného na stránkách kraje v sekci kultura a památky nebo písemně pomocí originálního hlasovacího lístku uveřejněného v únorových novinách Kraj Vysočina.
 

 
 

Letošní ročník ankety Zlatá jeřabina byl zahájen počátkem roku sběrem nominací, které probíhaly od 1. do 31. ledna 2010. Každý občan mohl nominovat 3 oblíbené kulturní akce nebo příkladné obnovy kulturních památek, které ho v loňském roce zaujaly. Veřejnost byla informována o možnosti zasílat své návrhy prostřednictvím webu a tiskovin kraje a také upoutávkami ve vysílání Hitrádia Vysočina. Nominovány mohly být mj. zajímavé koncerty, festivaly, postupové přehlídky pořádané v našem kraji, ediční počiny, rozvoje muzejních expozic a další. V oblasti péče o nemovité památky se občané mohli nechat inspirovat přehledem realizovaných akcí obnovy uskutečněných za finanční podpory samospráv obcí a kraje, který je dostupný na internetových stránkách kraje Vysočina. Jedinou podmínkou pro zasílané nominace bylo, aby se daný kulturní počin uskutečnil v roce 2009 na území kraje Vysočina. Na základě došlých návrhů vybrala odborná pracovní skupina pro výběr nominací do ankety Zlatá jeřabina celkem 30 v kategorii Péče o kulturní dědictví a 30 v kategorii Kulturní aktivita, které se nyní uchází o přízeň veřejnosti. Pracovní skupina byla tvořena ze zástupců samosprávy, odborníků pro oblast kultury, památkové péče a pro oblast vnějších vztahů a její úkol spočíval v objektivním posouzení a vyhodnocení nominovaných návrhů.

 

I tento ročník soutěže nabízí přehledné doplnění textových informací včetně fotografií  u jednotlivých akcí zachycujících jejich atmosféru a památek před a po jejich obnově, jimiž se sami organizátoři a vlastníci představují. Novinkou letošního elektronického hlasování je skrytá průběžná úspěšnost jednotlivých projektů. „Chceme zjistit objektivní zájem veřejnosti o jednotlivé aktivity a opravené památky. Každý má možnost prohlédnout všechny počiny a rozhodnout se dle svého uvážení, která akce se mu jeví jako nejlepší. Není přitom ovlivněn jejich průběžným pořadím. Chtěli bychom tím prezentovat anketu jako celek a ne jako souboj počinů na předních místech, které mají reálné šance umístit se na prvních třech příčkách,“ uvedl radní kraje Vysočina pro oblast kultury a cestovního ruchu Tomáš Škaryd.

 

Po ukončení ankety odbor kultury a památkové péče ve spolupráci s odborem informatiky vyhodnotí hlasování a zajistí zveřejnění jejích výsledků. Hlasování v anketě se může zúčastnit každý občan ČR. Hlasovat lze jen jedenkrát, a to pouze pro jednu akci v každé kategorii. Vyhlašovatel ankety si vyhrazuje právo ověření platnosti zaslaných hlasů a případného vyřazení prokazatelně neplatných hlasů.

 

Soutěžní počiny v obou kategoriích s nejvyšším počtem hlasů získají Cenu kraje Vysočina za kulturní počin roku 2009 včetně finančního ocenění za první místa 30 000 Kč, za druhá místa 20 000 Kč a za třetí 10 000 Kč. Slavnostní předání cen se uskuteční 20. května 2010 v Horáckém divadle Jihlava za hudebního doprovodu vokální skupiny Voxtet.

 

Bonusem pro tři vylosované z těch, kteří se zúčastní hlasování, je nejen nabídnutí účasti na slavnostním vyhlášení výsledků ankety, ale také získání knih podpořených z grantového programu Edice Vysočiny včetně dárkového poukazu na divadelní představení dle vlastního výběru pro sezónu 2010/2011 v Horáckém divadle Jihlava.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 8.3.2010 / 8.3.2010

Počet návštěv: 8034
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek