Cesta: Titulní stránka > Roman Fabeš - náměstek hejtmana Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Historický hrad Kámen opraví Kraj Vysočina za evropské dotace

Hrad Kámen
Vysočina opraví expozice svého hradu Kámen za dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. „Odhadované náklady na všechny naplánované akce jsou přibližně 131 milionů korun, dotace by mohly pokrýt až 85 procent nákladů,“ informovala náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Hana Hajnová
 

 
 

Na všechny práce má kraj připravené projekty, podle Hajnové by mohla být příslušná dotační výzva vyhlášená do poloviny roku a na podzim by se měl kraj dozvědět, zda s žádostí o peníze uspěl. "Počkáme, jak budeme úspěšní. Předpokládáme, že budeme dobře připraveni a dotaci získáme. Pokud bychom museli expozice modernizovat bez příspěvku IROP, tak předpokládám, že by se muselo etapizovat. Se zapojením pouze vlastních zdrojů není reálné zvládnou všechny plánované opravy naráz," upozornila Hana Hajnová. S podporou dotací by podle ní mohly být naplánované práce hotové zhruba rok od zahájení.

Během letošního roku dokončí Kraj Vysočina několikaletou generální opravu hradní kaple Panny Marie Bolestné. Přepracovávána je projektová dokumentace nového návštěvnického centra. Do projektu budou nově zapracovány i archeologické nálezy, které mají být ústředním tématem centra.

Pro návštěvníky se hrad po zimní přestávce otevře poprvé už o tomto víkendu, a to za zlevněné jednotné padesátikorunové vstupné.

kámen

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.3.2022 / 23.3.2022

Počet návštěv: 425
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies