Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Herci z Horáckého divadla oživí Jihlavský masopust

Horácké divadlo Jihlava připravilo pod vedením režisérky Kateřiny Duškové další ze svých vystoupení v plenéru – venkovního prostoru v jihlavských ulicích. Při příležitosti masopustní zábavy v úterý 9. února v 15:55 hodin odehrají herci na Masarykově náměstí lidové představení, kde byste však tradiční masopustní masky hledali marně.
 

 
 

„Divadlo, které je připraveno na zítřejší masopust, je nevenkovské. Snaží se navázat na tradici středověkého městského karnevalu. Herci se pokusí rozhýbat a rozproudit celé město,“ říká Mirka Kvíčalová z Horáckého divadla. „Umělci odehrají tři sekvence pouličního divadla moderního stylu, které budou založeny na mystifikaci diváků. Hlavní část proběhne na jihlavském náměstí, další dvě pak U Matky Boží a v parku Gustava Mahlera,“ prozradila radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

 

Představení v nedivadelních prostorách, nazývané také jako Site Specifik, je jedním z nových trendů práce divadla. „Přípravy na tento druh pouličního divadla jsou dlouhodobé a náročné. Nejdůležitější je sestavit dramaturgii a scénář, co bude stát na jasných bodech programu. Počítáme i s improvizací herců,“ avizuje Mirka Kvíčalová. Herci ostatně umění improvizace trénovali na kurzech během loňského roku.

 

Jedna tradiční maska ale nesmí chybět. Postava Masopusta, který převezme vládu nad městem a povede celý průvod, bude také z řad herců. I ostatní umělci z Horáckého divadla se připojí k masopustnímu průvodu v 16:30 hodin z centra města. O hudební doprovod se postará dechový orchestr TUTTI při ZUŠ Jihlava.

 

Na návštěvníky čekají masopustní koblihy, svařák, teplý mošt a od dopoledních hodin si mohou nakoupit masopustní zabijačkové speciality z Vysočiny.

 

  • Kateřina Kadlecová, tiskové oddělení
    Krajský úřad Kraje Vysočina
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Herci z Horáckého divadla oživí Jihlavský masopust
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 8.2.2016 / 8.2.2016

Počet návštěv: 1943
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek