Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality


 

Hejtmani: Řešme problémy podnikání v regionech

Hejtmani: Řešme problémy podnikání v regionech.
V areálu brněnského výstaviště se včera hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek společně s hejtmanem Jihomoravského kraje Michalem Haškem setkali se zástupci významných zaměstnavatelů z obou regionů. Svaz průmyslu a dopravy ČR připravil diskusní setkání k tématu vývoje spolupráce krajů a podnikatelského sektoru.
 

 
 

„Při dnešní debatě jsme dokázali otevřeně hovořit o regionálních i celostátních tématech. Shodli jsme se na neutěšeném stavu dopravní infrastruktury napříč regiony, či na nutnosti zásahu do systému středoškolského vzdělávání, kdy nedostatek kvalitních absolventů technických oborů a ztráta prestiže řemesel ohrožuje konkurenceschopnost našeho hospodářství,“ přiblížil průběh jednání hejtman Kraje Vysočina.

 

Při rozsáhlé debatě zazněly návrhy možné spolupráce v oblasti vzdělávání, podpory podnikání a zemědělství. Diskuse se dotýkala i současné neefektivní zdvojené komunikace mezi podnikateli a státními institucemi, kdy jedno stejné podání je nutné učinit samostatně u několika úřadů. Velkým tématem je i zákon o veřejných zakázkách, který v nyní platné podobě blokuje veřejné investování a neúměrně prodlužuje přípravné fáze investičních projektů.  S prioritním kritériem výběru na základě nejnižší nabídkové ceny lze očekávat množství problémů s kvalitou dodávek.

 

 

  • Radim Hošek, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 374, e-mail: hosek.r@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 7.3.2013 / 7.3.2013

Počet návštěv: 7074
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies