Další informace

 
 

Doporučujeme

Naše bannery a ikonky pro vaše stránky:
  • Odkaz na zřizovatele
  • Fond Vysočiny
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace


 

Hejtman zavítal do Kamenice nad Lipou a Černovic

Poslední letošní cesta hejtmana Jiřího Běhounka po mikroregionech a městech Vysočiny vedla ve středu 9. prosince do Kamenice nad Lipou a Černovic. Na programu bylo kromě setkání se starosty a návštěvy školy také prohlídka dvou úspěšných firem, kamenické průmyslové zóny a zastavení v památníku obětem holocaustu v Černovicích.
 

 
 

Město Kamenice nad Lipou leží v jihozápadním cípu kraje Vysočina. Z jednání se samosprávou města vyplynul mimo jiné požadavek na lepší dopravní spojení s krajským městem Jihlavou. Po návštěvě radnice následovala prohlídka nové bytové výstavby a také nedaleké obce Lhota-Vlasenice, která úspěšně čerpá finanční prostředky na rozvojové projekty z různých fondů a dotačních programů. Program v Kamenici nad Lipou uzavřela exkurze ve firmě Edscha Bohemia, která se zabývá výrobou součástek pro automobilový průmysl. „Velice mě zaujalo vývojové  a inovační centrum firmy. Byl jsem velmi překvapen, kolik novinek a zlepšení dokázali ve firmě Edscha vymyslet,“ řekl po návštěvě firmy hejtman Běhounek.

 

Odpolední program v Černovicích zahrnoval například prohlídku základní a mateřské školy, která prochází postupnou rekonstrukcí (výměna oken, pokládka nové dřevěné podlahy v tělocvičně,...) nebo krátké zastavení v památníku obětem holocaustu na místním židovském hřbitově. Sladkou tečkou programu byla návštěva ve firmě Petry Kovandové, která se věnuje ruční výrobě čokoládových pralinek a obchodu s cukrářským zdobením.

Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 161
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 11.12.2009 / 11.12.2009

Počet návštěv: 30521
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies