Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Hejtman ocenil práci dobrovolných hasičů

Hejtman ocenil práci dobrovolných hasičů
Životní osudy jednotlivých aktérů, kteří sehráli stěžejní roli v založení Sboru dobrovolných hasičů v Polničce byly spojeny s jejich veřejnou angažovaností a touhou posílit bezpečnost a zdraví obyvatel. Právě tak charakterizoval starosta obce Polničky Bohumil Cempírek zahájení oslav 130. výročí založení jedné z prvních jednotek v přibyslavském okresku. Víkendových oslav se zúčastnil i hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek, radní kraje Vysočina Petr Krčál a poslanec Parlamentu ČR Karel Černý, starosta obce Bohumil Cempírek a řada dalších gratulantů.
 

 
 

V úvodu slavnostní víkendové sešlosti hasičů v Polničce  byla při příležitosti sto třicátého výročí udělena stuha nejenom hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka, ale sbor obdržel slavnostní stuhu i od poslance Karla Černého a starosty obce Bohumila Cempírka.

           

Hasiči v kraji patří mezi velice aktivní složku, která snad na každé obci pomáhá při rozvoji sportovních a kulturních aktivit. V minulých dnech jsme oslavili i desáté výročí vzniku Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina, který je hlavním činitelem Integrovaného záchranného systému v kraji Vysočina. Jsem rád, že dnes v Polničce mohu práci dobrovolných hasičů ocenit udělením slavnostní stuhy hejtmana kraje Vysočina. Věřím, že i v dalším období se sboru bude dařit tak, jak tomu bylo v předchozích sto třiceti letech,“ řekl  hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Slavnostní sešlost vzpomenula na všechny členy, kteří se zasloužili o rozvoj nejenom sboru dobrovolných hasičů, ale i o rozvoj samotné obce. Obec Polnička dnes dominuje v rozvoji cestovního ruchu. V posledních několika letech se obec rozšířila o novou zástavbu, díky které přibylo na dvě stě nových obyvatel. Polnička se v rámci možností snaží podporovat i nejrůznější spolky, mezi které patří i spolek dobrovolných hasičů.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Hejtman ocenil práci dobrovolných hasičů
 

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 2.7.2010 / 2.7.2010

Počet návštěv: 9642
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek