Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Hejtman navštívil severovýchodní část Vysočiny

Hejtman navštívil severovýchodní část Vysočiny
Při svém celodenním výjezdu navštívil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek další obce regionu. Poslední lednový pátek věnoval severovýchodní části kraje a jeho prvním cílem byl Jimramov. Při setkání s vedením obce byla diskutována témata dopravní obslužnosti, údržby silnic i potíže při výkupu pozemků nutných pro realizaci projektu protipovodňových opatření. Druhým navštíveným místem byla Svratka. Jedná se o jedno z nejvýše položených měst Vysočiny a s tím je spojená i nesnadná údržba silnic v zimních měsících. Potíže městu přinášejí i klesající počet obyvatel a jejich migrace do okolních obcí. Důvodem je zejména nedostatek stavebních parcel pro individuální výstavbu. Ač se vedení města snaží o zasíťování nových pozemků, není v možnostech rozpočtu města uspokojovat všechny potřeby zájemců, a to ani s využitím dostupných státních dotačních titulů. Naopak velkou spokojenost vyjádřil starosta Svratky František Mládek s investicemi kraje do rekonstrukcí silnic v okolí města.
 

 
 

V závěru svého programu hejtman Jiří Běhounek také navštívil jednoho z významných zaměstnavatelů na Vysočině, žďárskou společnost TOKOZ. Společná diskuse s generálním ředitelem firmy Vladimírem Chládkem se týkala především zaměstnanců, jejich dopravy do zaměstnání i spolupráce ve vzdělávání žáků technických škol. Posledním zastávkou bylo sídlo nestátní neziskové organizace Fokus Vysočina v Havlíčkově Brodě. Ta se věnuje poskytování sociálních služeb pro duševně nemocné. Hejtman Běhounek hovořil s ředitelkou organizace Annou Šimonovou hlavně o připravované transformaci psychiatrické péče v rámci České republiky, která se zařízení tohoto typu úzce dotýká.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 9.2.2015 / 9.2.2015

Počet návštěv: 4240
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies