Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Hejtman navštívil severovýchodní část Vysočiny

Hejtman navštívil severovýchodní část Vysočiny
Při svém celodenním výjezdu navštívil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek další obce regionu. Poslední lednový pátek věnoval severovýchodní části kraje a jeho prvním cílem byl Jimramov. Při setkání s vedením obce byla diskutována témata dopravní obslužnosti, údržby silnic i potíže při výkupu pozemků nutných pro realizaci projektu protipovodňových opatření. Druhým navštíveným místem byla Svratka. Jedná se o jedno z nejvýše položených měst Vysočiny a s tím je spojená i nesnadná údržba silnic v zimních měsících. Potíže městu přinášejí i klesající počet obyvatel a jejich migrace do okolních obcí. Důvodem je zejména nedostatek stavebních parcel pro individuální výstavbu. Ač se vedení města snaží o zasíťování nových pozemků, není v možnostech rozpočtu města uspokojovat všechny potřeby zájemců, a to ani s využitím dostupných státních dotačních titulů. Naopak velkou spokojenost vyjádřil starosta Svratky František Mládek s investicemi kraje do rekonstrukcí silnic v okolí města.
 

 
 

V závěru svého programu hejtman Jiří Běhounek také navštívil jednoho z významných zaměstnavatelů na Vysočině, žďárskou společnost TOKOZ. Společná diskuse s generálním ředitelem firmy Vladimírem Chládkem se týkala především zaměstnanců, jejich dopravy do zaměstnání i spolupráce ve vzdělávání žáků technických škol. Posledním zastávkou bylo sídlo nestátní neziskové organizace Fokus Vysočina v Havlíčkově Brodě. Ta se věnuje poskytování sociálních služeb pro duševně nemocné. Hejtman Běhounek hovořil s ředitelkou organizace Annou Šimonovou hlavně o připravované transformaci psychiatrické péče v rámci České republiky, která se zařízení tohoto typu úzce dotýká.

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Hejtman navštívil severovýchodní část Vysočiny
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 9.2.2015 / 9.2.2015

Počet návštěv: 3082
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 13.00–16.00, středa: 8.00–11.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek