Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Hejtman Kraje Vysočina si prohlédl Preventivní vlak Českých drah

Preventivní vlak
Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek se dnes dopoledne za přítomnosti předsedy představenstva Českých drah Pavla Krtka seznámil s projektem Preventivní vlak. První z pěti zastávek vlaku na Vysočině byl Humpolec. Každý další den se vlak přesune po regionu dále – do Havlíčkova Brodu, Žďáru nad Sázavou, do Jihlavy a Třebíče. Preventivní vlak je postaven na netradičním způsobu komunikace s mladými lidmi, která se při uplynulých ročnících velmi osvědčila. „V rámci vlastního projektu Bezpečná Vysočina se i krajská samospráva na Vysočině snaží informovat o nebezpečích, která na účastníky provozu číhají. Rádi bychom, aby se o zřejmých hrozbách ve všech školách více hovořilo, aby si je mladí lidé uvědomovali, nepodceňovali je. Preventivní vlak Českých drah chápeme jako efektivní nástroj, který k osvětě přispívá,“ řekl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který si prezentaci prohlédl spolu s žáky základních škol hned v první vysočinské zastávce v Humpolci.
 

 
 

„Reakce teenagerů na nový film Českých drah, který bez retuše ukazuje důsledky nerespektování jasně daných pravidel silničních provozu a provozu na dráze, jsou zajímavé. Někteří mladí lidé odchází poučení, někteří neskrývají ohromení realitou a někteří téma zlehčují, v každém případě nebezpečí představené ve filmu registrovali,“ sdílela vlastní postřeh radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová. Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek přivítal i informaci zástupců Českých drah a Správy železniční dopravní cesty, že jsou připraveni společně s autoškolami otevřít téma úpravy učebních osnov. Rádi by do nich zapracovali nové dopravní situace, které generují nebezpečí na silničních přejezdech.

 

V roce 2013 zemřeli podle Pavla Krtka na kolejích procházejících Vysočinou dva lidé. O rok později už jich bylo osm. Mladí lidé mezi 14 – 19 lety jsou stále nejohroženější skupinou osob. Program Preventivního vlaku je cílen právě na ně.


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Hejtman Kraje Vysočina si prohlédl Preventivní vlak Českých drah
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 14.9.2015 / 14.9.2015

Počet návštěv: 2383
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek