Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Hejtman Kraje Vysočina si prohlédl Preventivní vlak Českých drah

Preventivní vlak
Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek se dnes dopoledne za přítomnosti předsedy představenstva Českých drah Pavla Krtka seznámil s projektem Preventivní vlak. První z pěti zastávek vlaku na Vysočině byl Humpolec. Každý další den se vlak přesune po regionu dále – do Havlíčkova Brodu, Žďáru nad Sázavou, do Jihlavy a Třebíče. Preventivní vlak je postaven na netradičním způsobu komunikace s mladými lidmi, která se při uplynulých ročnících velmi osvědčila. „V rámci vlastního projektu Bezpečná Vysočina se i krajská samospráva na Vysočině snaží informovat o nebezpečích, která na účastníky provozu číhají. Rádi bychom, aby se o zřejmých hrozbách ve všech školách více hovořilo, aby si je mladí lidé uvědomovali, nepodceňovali je. Preventivní vlak Českých drah chápeme jako efektivní nástroj, který k osvětě přispívá,“ řekl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který si prezentaci prohlédl spolu s žáky základních škol hned v první vysočinské zastávce v Humpolci.
 

 
 

„Reakce teenagerů na nový film Českých drah, který bez retuše ukazuje důsledky nerespektování jasně daných pravidel silničních provozu a provozu na dráze, jsou zajímavé. Někteří mladí lidé odchází poučení, někteří neskrývají ohromení realitou a někteří téma zlehčují, v každém případě nebezpečí představené ve filmu registrovali,“ sdílela vlastní postřeh radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová. Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek přivítal i informaci zástupců Českých drah a Správy železniční dopravní cesty, že jsou připraveni společně s autoškolami otevřít téma úpravy učebních osnov. Rádi by do nich zapracovali nové dopravní situace, které generují nebezpečí na silničních přejezdech.

 

V roce 2013 zemřeli podle Pavla Krtka na kolejích procházejících Vysočinou dva lidé. O rok později už jich bylo osm. Mladí lidé mezi 14 – 19 lety jsou stále nejohroženější skupinou osob. Program Preventivního vlaku je cílen právě na ně.


 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 14.9.2015 / 14.9.2015

Počet návštěv: 3179
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies