KC Pacov
„Když se chce, všechno jde. Pacovu mohu ke krásnému Komunitnímu centru jen pogratulovat. Revitalizovat přímo v centru města nevyužitý prostor pro regionální kulturní, vzdělávací a sociální aktivity je skvělý nápad a pokud se podaří na něj získat dotace, je tento počin korunován. Pokud se městu, jeho organizacím i místním neziskovkám podaří centrum prostorově i časově vytěžit, půjde o mimořádný počin místní samosprávy hodný následování,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek u příležitosti slavnostního otevření nového Komunitního centra města Pacov.

Město Pacov a mikroregion Strážistě pro zbudování Komunitního centra se sálem nebo prostorem pro výstavy, několika menšími učebnami využily objekt zrušeného místního kina. „Z původního objektu zůstaly takříkajíc pouze obvodové stěny, vše ostatní je nové, tedy sedačky, moderní audio-vizuální technologie, zázemí pro uživatele, nový bezbariérový vstup od pivovaru. Náklady projektu dosáhly výše cca 43 miliónů korun. Město Pacov získalo na realizaci projektu dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu, a to ve výši 18 miliónů korun. Poměrově je to sice méně než u jiných projektů v minulosti, ale i tak se jednalo o maximální výši možné dotace z IROP,“ uvedl starosta Pacova a krajský zastupitel Lukáš Vlček.

Foto: hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a senátor Milan Štěch při slavnostním otevření Komunitního centra v Pacově.

KC PacovKC PacovKC PacovKC PacovKC Pacov

• tisk@kr-vysocina.cz

• Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek: Komunitní centrum v Pacově bude vzorem pro ostatní samosprávy

Vytvořeno / změněno: 14.2.2020 / 14.2.2020

pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.