Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek k situaci v Motorpalu Jihlava

O zásadní restrukturalizaci společnosti Motorpal a.s. Jihlava jsem vedením společnosti informován. Společnost patří k tradičním výrobním regionálním firmám a je samosprávou kraje chápána jako významný zaměstnavatel v katastru Jihlavy. Zhruba měsíc mám k dispozici informace, že společnost Motorpal je připravena na finanční ozdravení a plánuje kroky pro získání nového silného majitele při plném zachování výroby i zaměstnanosti.
 

 
 

Překvapením pro mě bylo rozhodnutí soudu, který nepřijal návrh firmy na ozdravný proces, zkomplikoval tak zásadním způsobem pečlivě připravenou záchranu pracovních míst i  příchod  nového investora. Vážím si všech aktivit Motorpalu, kterými chce navázat na historickou tradici a udělat maximum pro svou budoucnost, dál bojovat o záchranu každého pracovního místa, zvláště když avizuje dostatek zakázek, nabízí rozumná a efektivní řešení bez zátěže padající na sociální systém. Nedovedu si představit, že by toto rozhodnutí ohrozilo 1327 pracovních míst.

S ohledem na vážnost situace budu konkrétní případ dále podrobně sledovat a jsem připraven jednat o všech možnostech řešení ve prospěch zaměstnanců Motorpalu.                                                                               

 

MUDr. Jiří Běhounek

hejtman Kraje Vysočina

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 12.2.2016 / 12.2.2016

Počet návštěv: 2307
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek