Kontakty

Ministerstvo dopravy ČR
Ing. Luděk Sosna, Ph.D.
Ředitel odboru strategie
e-mai: ludek.sosna@mdcr.cr 

Ing. Jindřich Kušnír
Odbor drah, železniční a kombinované dopravy
Tel.: 225 131 361, e-mail: jindrich.kusnir@mdcr.cz

Správa železniční dopravní cesty
Bc. Marek Binko
Ředitel odboru strategie
Tel.: 972 235 430, e-mail: binko@szdc.cz 

Ing. Jan Šulc
Odbor strategie, oddělení koncepce
Tel.: 972 235 366, e-mail: sulcJa@szdc.cz

Mgr. Jakub Ptačinský
Tiskový mluvčí
Tel.: 722 177 052, e-mail: ptacinsky@szdc.cz

 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Hejtman kraje Jiří Běhounek na návštěvě dalších obcí Kraje Vysočina

hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek na návštěvě obcí
V rámci celodenních návštěv obcí regionu navštívil minulý týden hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek hned čtyři obce. „Ač jejich geografická poloha je různá, těžkosti mají obecní samosprávy podobné. I když jsou nositeli řady potřebných a úspěšně realizovaných projektů, trápí je aktuální potíže venkova – financování a rozsah veřejných služeb, doprava i neustále narůstající administrativní zátěž samospráv,“ komentoval setkání Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.
 

 
 

Prvním cílem cesty byla Bobrová. Zástupci městyse v čele se starostkou Zdeňkou Smažilovou prezentovali útulně vybavenou mateřskou školu i moderní areál základní školy. Nemohla nezaznít ani aktuální potřeba náhrady dosluhující techniky místního Sboru dobrovolných hasičů. V Ostrově nad Oslavou čeká místní obyvatele kompletní rekonstrukce kanalizace a vybudování čističky odpadních vod. Podle slov starostky Dany Homolkové i přes maximální snahu o dosažení podpor z dotačních titulů a dosavadní úspory se jedná o investice daleko za hranicí rozpočtu městyse. Zřejmá nevyhnutelnost projektů tohoto typu mnoho malých obcí vede k nutnosti zadlužení a následného omezení investic v jiných oblastech pro další léta.

 

Poslední navštívenou obcí Žďárska byl Bohdalov. Městys s příkladnou spoluprací místního zemědělského podniku a samosprávy se chystá na realizaci projektu, který důmyslným řešením přemění současný nevyhovující areál bývalého školského zařízení na multifunkční centrum zahrnující moderní ordinace lékařů, mateřskou školu s dostatečnou kapacitou i prostory pro úřad městyse. Starosta Arnošt Juda už na začátku jednání o financování projektu naráží na podmínky dotačních titulů, které neumějí reagovat na takto komplexní pojetí přeměny a využití stávajícího objektu pro poskytování veřejných služeb obyvatelům.

 

V závěru programu se hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek setkal se samosprávou Velkého Beranova. I zde zastupitelstvo zastoupené starostou Bohumilem Křížem stojí před investicí za více než 140 milionů korun do kanalizace a čističky odpadních vod. Blízkost krajského města i dálnice D1 dopadá na zdejší obyvatele ve zvýšení frekvenci dopravy, především nákladní. Budování obchvatu obce však naráží, tak jako v mnoha jiných případech, na vykoupení pozemků. Neuzavřená záležitost navíc omezuje i rozvoj obce a budovaní infrastruktury pro nové stavební pozemky.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 4.3.2014 / 4.3.2014

Počet návštěv: 5789
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies