Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Hejtman Jiří Běhounek se setkal s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou

Nové expozice Muzea Vysočiny Jihlava
Ministr zemědělství Marian Jurečka navštívil 25. dubna Kraj Vysočina. Součástí programu bylo jeho setkání se zemědělci, producenty regionálních produktů a zástupci samosprávy, návštěva krajské České zemědělské akademie v Humpolci a prohlídka školního statku. Hlavním tématem, které otevřel při setkání hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, byla čistá resp. pitná voda, kterou region zásobuje největší metropole. Společný zájem mají kraj i ministerstvo na udržení stávajícího rozměru regionálního zemědělství a lesního průmyslu v kraji a především podporují opatření vedoucí k posílení pracovních míst v těchto i příbuzných oborech.
 

 
 

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek představil ministrovi zemědělství projekt Jakostního modelu řeky Jihlavy nad vodním dílem Dalešice, který byl vypracován společností ČEZ. Opět se tak vrátila na stůl otázka budoucnosti resp. možné dostavby dalšího bloku Jaderné elektrárny Dukovany. „Doporučili jsme, aby obdobná studie nebo obdobný jakostní model byly zpracovány i pro další povodí významných vodních nádrží zejména pak nádrží vodárenských. Mohlo by se jednat o povodí vodárenské nádrže Švihov, který je nejvýznamnějším zdrojem pitné vody v České republice,“  uvedl v této souvislosti hejtman Jiří Běhounek.

 

 

Hejtman Jiří Běhounek se setkal s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Hejtman Jiří Běhounek se setkal s ministrem zemědělství Milanem Jurečkou
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.4.2014 / 25.4.2014

Počet návštěv: 9890
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek