Cesta: Titulní stránka > Počin roku


 

Hejtman Jiří Běhounek přivítal prvňáčky na pelhřimovské základní škole

První školní den 2014/2015
Nový školní rok společně se žáky Základní školy Osvobození v Pelhřimově, jejich rodiči i prarodiči zahájil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a předseda Senátu Parlamentu České Republiky Milan Štěch. Už třetím rokem neodchází prvňáčci ze školy s prázdnou. Na celé Vysočině dostali žáci prvních ročníků modrý kufřík s užitečnými pomůckami do výuky i pro zvýšení bezpečnosti nejen při cestách do školy.
 

 
 

Dárek od Kraje Vysočina a dalších partnerů v podobě kufříku nazvaného Bezpečně do školy i do přírody v Pelhřimově hejtman předával novým žáčkům osobně. Ve všech ostatních základních školách na Vysočině ho prvňáci našli na svých lavicích nebo jim je předali členové Rady Kraje Vysočina. Kromě lékárničky, doplňků s reflexními prvky v něm děti najdou i řadu ve škole nepostradatelných pomůcek nebo pexeso s dopravní tématikou. Po vzoru Vysočiny se kufříky postupně rozšiřují i do ostatních krajů.

 

Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina odstartovala letos první školní den netradičně v Užhorodě, hlavním městě partnerského regionu Zakarpatská oblast Ukrajiny. Na zdejší základní škole č. 3 se díky partnerské spolupráci vyučuje český jazyk. Do dvou prvních tříd zde usedlo 66 dětí. Krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová odstartovala nový školní rok s prvňáčky na málotřídní základní škole ve Vyskytné u Jihlavy. Vysočina patří k regionům s nejvyšším počtem takto organizovaných škol.

 

Na střední školy v Kraji Vysočina letos nastoupilo do prvních ročníků téměř 5,5 tisíce nových studentů, včetně studentů víceletých gymnázií. Do lavic na základních školách pak přišlo více než 5,8 tisíce prvňáčků.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 2.9.2014 / 2.9.2014

Počet návštěv: 4347
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies