Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Hejtman Jiří Běhounek přijal nové hráče fotbalové Akademie Kraje Vysočina

Noví hráči fotbalové akademie
Třiadvacet nových hráčů a hráček Regionální fotbalové Akademie Kraje Vysočina zavítalo do sídla Kraje Vysočina v Jihlavě, aby se hejtmanovi Kraje Vysočina Jiřímu Běhounkovi pochlubilo s úspěchem a převzalo certifikát o přijetí do akademie. Celkem 39 talentovaných hráčů a hráček ve věku 13 až 15 let bylo vybráno do nového ročníku projektu Regionální fotbalové Akademie, který jim za pomoci komplexní péče v oblasti vzdělávání, tréninkového procesu i speciálního stravovacího režimu celoročně zajišťuje sportovní rozvoj a fotbalový růst.
 

 
 

„Už to, že jste byli do fotbalové akademie vybráni, svědčí o velkém úspěchu. Za Kraj Vysočina budu velmi rád, když budete pořádně trénovat, zlepšovat se a vaše jméno uvidíme v následujících letech na soupisce české reprezentace na nejrůznějších mistrovstvích,“ popřál novým účastníkům akademie hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. V sídle Kraje Vysočina v Jihlavě dvacet nadějných fotbalistů a tři fotbalistky přivítala také radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová. „Ať se Vám v Jihlavě líbí a ve splnění vašich snů vás podporují nejen rodiče a široké okolí, ale také zdraví, které je pro vrcholný sport velice důležité,“ popřála fotbalovým talentům krajská radní Jana Fialová.


Kraj Regionální fotbalovou Akademii Kraje Vysočina od jejích počátků podporuje. Financuje stravování a ubytování mladých talentů včetně vychovatelské služby na ubytovně a pokrývá i náklady na zdravotní prohlídky a dopravu. Od pondělí do pátku se realizují společné tréninkové a vzdělávací části a v rozvrhu nechybí ani preventivní programy péče o zdraví s důrazem na komplexní rozvoj mladého člověka. „Přidanou hodnotou projektu je zapojení většího počtu klubů v kraji do výchovy talentů a ve výsledku zlepšení spolupráce a komunikace mezi jednotlivými kluby,“ vysvětluje manažerka akademie Andrea Průchová.


Každý hráč uzavírá smlouvu na jeden rok. „Každodenní možnost porovnání se s nejlepšími vrstevníky a zdravá rivalita v akademiích, může mladé talenty posunovat v jejich vývoji dál. Hráči se po týdnu stráveném v akademii vrací zpět do svých klubů, ve kterých absolvují soutěžní zápasy,“ doplnila Andrea Průchová s tím, že režim akademie je dvouletý. Navíc se uvažuje o vzniku klubových akademií, které by navazovaly na regionální fotbalové akademie.

 

O úspěšnosti akademie svědčí i známé fotbalové osobnosti. Mezi účastníky akademie patří i hráči širšího kádru reprezentace – Filip Vošmera, Václav Havlín, Ondřej Mastný, Mirek Malata. Do tréninkových jednotek se pravidelně zapojují také reprezentační trenéři, včetně bývalých reprezentačních hráčů, jako například Petr Kouba.

 

V loňském roce akademii úspěšně zakončilo 22 hráčů kategorie U15. Z kategorie U14 postoupilo 18 hráčů do aktuálního druhého ročníku.


Společné foto


 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 21.9.2016 / 21.9.2016

Počet návštěv: 2299
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek