Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Hejtman Jiří Běhounek navštívil partnerský region v Bělorusku

Hejtman Jiří Běhounek navštívil partnerský region v Bělorusku
V závěru minulého týdne odcestovala delegace Kraje Vysočina vedená hejtmanem Jiřím Běhounkem do partnerského regionu Minské oblasti Běloruska. Delegaci doplnili Jana Fialová, radní pro oblast školství, mládeže a sportu, včetně tří ředitelů středních škol zřizovaných Krajem Vysočina (Střední průmyslová škola Třebíč, Střední odborná škola Nové Město na Moravě, Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod), dále zástupci dobrovolných hasičů – Jan Slámečka, starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, a Jiří Němec, ředitel Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina, a také zástupci firmy MEDIN – Miroslav Havlíček a Ivana Čejková. Hlavním cílem zahraniční cesty bylo zhodnocení dosavadní spolupráce obou regionů, naplánování konkrétních projektů na léta 2019 – 2020 a výměna zkušeností v oblasti školství, vzdělávání a integrovaného záchranného systému.
 

 
 

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek se v průběhu pracovní cesty setkal s předsedou partnerského regionu Anatolijem Isačenkem, kterému zároveň adresoval pozvání na Vysočinu. Obě strany se mimo jiného dohodly na pokračování prázdninových hokejových kempů pro mladé běloruské hokejisty v Pelhřimově, pokračování odborných zdravotnických stáží pro lékaře, prohloubení výměny zkušeností v oblasti školství, vzdělávání a integrovaného záchranného systému a pořádání česko-běloruského bussiness fóra na podzim 2019 na Vysočině.

 

Při přípravě a během samotné pracovní cesty Kraje Vysočina byla poskytnuta maximální součinnost, podpora a osobní účast ze strany pana Tomáše Pernického, velvyslance České republiky v Bělorusku.

Části programu se zúčastnil také Valery Kurdjukov, velvyslanec Běloruska v České republice.

 


  • Kateřina Svobodová, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Hejtman Jiří Běhounek navštívil partnerský region v Bělorusku
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 21.5.2019 / 21.5.2019

Počet návštěv: 2005
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek