Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Hejtman Jiří Běhounek: Chci, aby se do našich nemocnic vrátil klid a obvyklý řád

Hejtman Jiří Běhounek: Chci, aby se do našich nemocnic vrátil klid a obvyklý řád
Hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek se dnes opět sešel s řediteli všech vysočinských krajských nemocnic. Důvodem bylo mapování aktuálního personálního stavu ve zdravotnických zařízeních po čtvrteční odpolední výzvě předsedy LOK-SČL Martina Engela. Ta byla veřejně adresována lékařům ve výpovědích a Engel v ní vyzývá kolegy lékaře, aby do tří dnů začali stahovat výpovědi. „Vzhledem k tomu, že se tak na Vysočině zatím neděje, jsou ředitelé nemocnic nuceni udržovat v různé míře útlumová opatření odrážející se především v rozsahu poskytování odkladné zdravotní péče. Dokud nebudeme mít záruku návratu minimálně 70% lékařů, nemůžeme konat jinak,“ upozorňuje hejtman Vysočiny Jiří Běhounek.
 

 
 

K dnešnímu dni byly v rámci celé Vysočiny v krajských nemocnicích staženy podle informací od ředitelů nemocnic řádově pouze jednotky výpovědí. „Ve zvrat věřím, stejně jako veřejnost, po víkendu, kdy Vláda ČR oficiálním usnesením splní svůj slib navýšení tarifů,“ doplňuje J. Běhounek. Náklady spojené s důsledky nutného omezování provozu kvůli podaným výpovědím lékařů s přihlédnutím k očekávanému  najetí všech pěti nemocnic do obvyklého provozu, vyčíslil kraj Vysočina už nyní na téměř 20 milionů korun. „S tímto propadem se bude muset hospodaření nemocnic během následujících deseti měsíců vyrovnat,“ poznamenal J. Běhounek.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Hejtman Jiří Běhounek: Chci, aby se do našich nemocnic vrátili klid a obvyklý řád
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.2.2011 / 18.2.2011

Počet návštěv: 20266
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek