Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Hejtman Běhounek: Občané Kraje Vysočina si zaslouží opravené silnice

Hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka pobouřil plán ministra dopravy Dana Ťoka, který veřejně uvedl, že kraje nedostanou na opravu silnic ani korunu. Jednoznačně se proto připojil k výzvě dalších hejtmanů, kteří ministra vyzvali k rezignaci.
 

 
 

„Nevím, jak moc a jestli vůbec zná ministr Ťok Kraj Vysočina. Ale možná i on ví, že jsou zde tuhé zimy a spousta kilometrů silnic nižších tříd, které potřebují pravidelnou údržbu a opravy. Lidé z Vysočiny vydrží hodně, ale rozhodně si nezaslouží, aby jim někdo takovým způsobem vzkazoval, že mají jezdit po rozbitých silnicích,“ uvedl hejtman Běhounek.


Podle hejtmana navíc Kraj Vysočina trpí tím, že se kamiony vyhýbají mýtu na dálnici D1 a tím ještě více ničí komunikace nižších tříd. Kraj tím, že nedostane peníze na jejich opravy, tak bude potrestán hned dvakrát.


„Hnutí ANO se na billboardech chlubí tím, že bude kraje řídit jako firmu. A tohle je realita. Zajímalo by mě, jak by dopadla firma, která by dobrovolně nechala chátrat svou infrastrukturu. Zkrachovala by velmi rychle. A to nesmíme dopustit, naši občané si takovou šikanu rozhodně nezaslouží,“ zdůraznil na závěr hejtman Jiří Běhounek.


 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 23.9.2016 / 23.9.2016

Počet návštěv: 3951
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek