Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Havlíčkův Brod ožil Stamicovými slavnostmi

Havlíčkův Brod ožil Stamicovými slavnostmi
V Havlíčkově Brodě odstartoval jubilejní 10. ročník hudebního festivalu Stamicových slavností. První koncert navštívily 21. dubna 2011 v prostorách Staré havlíčkobrodské radnice dvě stovky posluchačů. V rámci výročí festivalu je pro milovníky hudby připraveno na duben a květen symbolických deset koncertů.
 

 
 

Letošní ročník slavností, na počest havlíčskobrodského houslisty Jana Václava Stamicy, který se proslavil ve světě jako skladatel i houslista, láká posluchače svojí pestrostí stylů a žánrů. Dramaturgický plán naplánovaných deseti koncertů nabízí nejen vážnou hudbu a operu, ale netradičně i jazz.

 

„Festival si vybudoval u posluchačů vážné hudby pevné místo v jejich kalendářích. Každoročně ho navštíví velké množství účastníků nejen z Vysočiny, ale i ze zahraničí. Program letošního ročníku je bohatý na hudební zážitky a včerejší první koncert to svou návštěvností jen potvrdil. Osobně si dovoluji veřejnost pozvat například na Komorní koncert,“ dodává Tomáš Škaryd, radní kraje Vysočina pro oblast kultury.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Havlíčkův Brod ožil Stamicovými slavnostmi
 

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 22.4.2011 / 22.4.2011

Počet návštěv: 20993
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek