Cesta: Titulní stránka > Cykloportál Kraje Vysočina


 

Havlíčkobrodští zápasníci nemají v Česku konkurenci

Havlíčkobrodští zápasníci nemají v Česku konkurenci
Zápasníci trénující pod hlavičkou TJ Jiskra Havlíčkův Brod patří v republikovém měřítku k nejlepším a na domácích soutěžích stěží hledají přemožitele. „V národních turnajích obsazujeme pravidelně stupně vítězů, a velmi často jsou to příčky nejvyšší. Pokud se chtějí kluci porovnat s konkurencí, musí vycestovat na mezinárodní klání do ciziny,“ popisuje situaci předseda zápasnického oddílu Zdeněk Švec. Loňské úspěchy zápasníků doma i v zahraničí ocenila také odborná porota ankety Sportovec Kraje Vysočina a svými hlasy je posunula na druhé místo mezi sportovními kolektivy hned za házenkáře z Nového Veselí. Ocenění přivezla zápasníkům do Havlíčkova Brodu náměstkyně hejtmana Jana Fischerová, která si zároveň prohlédla tréninkové zázemí oddílu v tribuně atletického stadionu Na Losích.
 

 
 

Oddíl zápasu v Havlíčkově Brodě čítá kolem 100 členů, a jak říká Zdeněk Švec, nemají o nové zájemce nouzi. „Ve skupině mladších žáků je v současné době 35 dětí a každý rok se nám hlásí dostatek nováčků,“ pochvaluje si Zdeněk Švec, který je sám úspěšným trenérem havlíčkobrodského oddílu i české reprezentace. Společně se Zdeňkem Švecem si ocenění v krajské anketě o nejlepší sportovce Vysočiny roku 2018 převzali z rovněž Libor Milichovský a Marcel Albini, který nyní soutěží v kategorii juniorů do 130 kg a podle trenéra Švece je velkou nadějí českého zápasnického sportu.

 

Více o sportovních výkonech a úspěších zápasníků z Havlíčkova Brodu najdete na jejich FB stránkách.


Foto (zleva): Jana Fischerová, Marcel Albini a Zdeněk Švec

zápas

zápas

zápas

zápas

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 24.4.2019 / 24.4.2019

Počet návštěv: 4586
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek