Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Hasiči se speciální technikou, kynologové i policejní vrtulník zasahovali v Dukovanech

Hasiči se speciální technikou, kynologové i policejní vrtulník zasahovali v Dukovanech
Desítky hasičů HZS Kraje Vysočina, HZS Jihomoravského kraje, Záchranného útvaru HZS ČR i HZS Jaderné elektrárny Dukovany včera odstraňovaly následky tornáda přímo ve střeženém prostoru elektrárny. Nešlo o přírodní katastrofu, ale o mimořádné praktické cvičení součinnosti hasičů. Tématem nácviku bylo odstranění rozsáhlých škod na objektech a zřícení budov s uvězněním osob pod troskami. Světově ojedinělý byl zásah nejen typem zapojených jednotek, rozsahem a způsobem provedení, ale především tím, že se cvičilo přímo ve střeženém pásmu elektrárny. K vidění bylo vyhledání zavalených osob pomocí speciálně cvičených psů, vyprošťování osob speciálním sacím bagrem, či evakuace lidí z výškových budov – policejním vrtulníkem, pomoci lanového přemostění i speciálním rukávem.
 

 
 

Cvičení s názvem Tornádo využili ke společnému setkání i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek a ředitel Jaderné elektrárny Dukovany Miloš Štěpanovský. „Ač se elektrárna nachází na území Kraje Vysočina, její fungování a socioekonomický vliv významně zasahuje i k našim sousedům na Jižní Moravu. Proto je naším společným zájmem dlouhodobá podpora společné komunikace a práce složek IZS. Jednoznačně se shodneme i na podpoře výstavby nového jaderného zdroje v lokalitě Dukovany,“ sdělil Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.

 

Jaderná elektrárna prošla během posledních let nejen rozsáhlou modernizací zařízení spojeného s bezpečným provozem bloků, ale byla také výrazným způsobem posílena bezpečnost stavebních objektů, odolnost proti extrémním povětrnostním vlivům. Proto jsme se společně s kolegy z HZS Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina rozhodli uspořádat toto, svým charakterem i rozsahem mimořádné a ojedinělé, cvičení, abychom si přímo v reálném prostředí odzkoušeli komunikaci a použití těchto nových alternativních prostředků,“ sdělil Miloš Štěpanovský, ředitel Jaderné elektrárny Dukovany.  

 

Celkem bylo do cvičení zapojeno 150 osob, z nichž polovina byla z HZS Krajů Vysočina a Jihomoravského a druhou polovinu tvořili hasiči a členové havarijního štábu elektrárny. Společně předvedli na tři desítky hasičské techniky a speciálního vybavení. 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Hasiči se speciální technikou, kynologové i policejní vrtulník zasahovali v Dukovanech
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 7.6.2017 / 7.6.2017

Počet návštěv: 2694
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek