Cesta: Titulní stránka > Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina


 

Fungování Integrovaného záchranného systému Vysočiny ohrožují vládní škrty

ilustrační foto
Na základě konkretizovaných rozpočtových škrtů současných členů Vlády ČR a s ohledem na dopady těchto opatření na rozpočty složek integrovaného záchranného systému kraje svolal dnes hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek mimořádné zasedání Bezpečnostní rady kraje Vysočina. „Skutečně reálně hrozí, že se rozpočtové škrty odrazí ve snížení bezpečnosti občanů, ohrozí připravenost a aktivitu v oblasti požární ochrany, sníží dostupnost profesionálních hasičů a ve všech oblastech integrovaného záchranného systému tak bude narušen léta budovaný bezpečností standard obyvatel Vysočiny,“ obává se hejtman Jiří Běhounek.
 

 
 

Pokud se škrty, které v rámci státního rozpočtu pro příští rok vláda zamýšlí, promítnou i do následných rozpočtů složek integrovaného záchranného systému (IZS), pak se hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek obává, že je existence IZS v současné funkční a zavedené podobě už neudržitelná a stát do budoucna nebude schopen dodržet zákonné závazky vůči vlastním obyvatelům. „Region, který má na svém území jadernou elektrárnu a vede přes něj nejdůležitější tranzitní tepna České republiky  - dálnice D1, nemůže bez odpovídající reakce přihlížet ke znemožňování zákonných postupů a dopustit tak možné ohrožení bezpečnostní situace v kraji,“ doplnil hejtman Jiří Běhounek.

 

Hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek bude ještě tento týden na základě aktuálních znepokojivých informací informovat o možných dopadech vládních škrtů na fungování IZS v kraji Vysočina předsedu Vlády ČR, ministra vnitra, policejního prezidenta, generálního ředitele hasičského záchranného sboru a ostatní hejtmany.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Fungování Integrovaného záchranného systému Vysočiny ohrožují vládní škrty
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.10.2010 / 6.10.2010

Počet návštěv: 7018
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek