Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2016 > Květen


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Francouzští žáci oboru truhlář na stáži v Střední škole stavební Jihlava

Francouzi v Jihlavě
Celý tento týden můžete na ulicích v Jihlavě potkat francouzské učně oboru truhlář, kteří si na Vysočině, konkrétně na Střední škole stavební Jihlava, rozšiřují své znalosti a dovednosti v oblasti uměleckého truhlářství. „Krajská střední škola dlouhodobě spolupracuje se vzdělávacím centrem v partnerském kraji Alsasko-Champagne-Ardenne-Lotrinsko ve francouzském městě Pont Sainte Marie. V minulosti absolvovaly dvoutýdenní stáž skupinky českých žáků oboru tesař a zedník a dvě poslední cesty využili i mladí instalatéři,“ přibližuje radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

Francouzští žáci oboru truhlář přijeli do Jihlavy v neděli 22. května. Následující den je přivítali ve škole na Žižkově ulici, poté je zavedli do historického centra Jihlavy a ukázali jim zajímavé památky. Pak se už šest francouzských žáků a dva učitelé přesunuli do školních truhlářských dílen v Heleníně, kde byli seznámeni s vybavením dílen a s bezpečnostními předpisy. „Zvláštností je, že v letošní skupině je i jedna mladá Francouzka, která si vybrala profesní kariéru truhlářky,“ uvedl ředitel střední školy stavební Pavel Toman.

 

Během dvoutýdenní stáže se francouzští žáci a jedna žákyně naučí zacházet se speciálními materiály a s nářadím v oblasti uměleckého truhlářství. Při výrobě intarzií si například vyzkoušejí práci s dýhami. Každý z francouzských studentů vyrobí podle připravených nákresů výrobek ze dřeva s uměleckými prvky.

 

„Kromě odborné náplně stáže absolvují francouzští žáci řadu zajímavých exkurzí a výletů, které jsme pro ně společně s našimi učiteli a žáky připravili. Například navštíví historické památky a loutkové divadlo v Polné, zavítají do Telče, naplánovaný je i celodenní výlet do Prahy a nebude chybět ani návštěva dřevozpracující firmy Kronospan a také malé truhlářské firmy,“ informoval ředitel školy Pavel Toman.

 

Stáž francouzských studentů skončí příští pátek 3. června.

 

  • Zprávu připravil ředitel SŠ stavební Jihlava Pavel Toman, tel.: 567 578 576, e-mail: ptoman@ssstavji.cz
  • Fotografie z archivu SŠ stavební Jihlava

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Francouzští žáci oboru truhlář na stáži v Střední škole stavební Jihlava
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 26.5.2016 / 26.5.2016

Počet návštěv: 6554
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek