Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Francouzský velvyslanec vedl konverzační hodinu s gymnazisty

Velvyslanec z Francie
V polovině února zavítal na Vysočinu Jean-Pierre Asvazadourian, velvyslanec Francie v České republice. Pracovní jednání absolvoval nejen s hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem a členy Rady Kraje Vysočina, navštívil i Gymnázium Jihlava, kde proběhla „improvizovaná“ hodina francouzské konverzace s téměř osmdesáti studenty.
 

 
 

„Pokud jsem v nějakém českém regionu, vždy se zajímám o školství a o spolupráci s jejich partnery ve Francii. Už historicky nabízíme úspěšný program Rok ve Francii, v jehož rámci mohou žáci studovat na francouzských školách, to platí i pro Vysočinu. Mluvil jsem s několika lidmi, kteří tuto možnost využili, a hodnotili ji velmi kladně,“ uvedl francouzský ambasador. Jeho slova potvrzuje také Nela Valentová z pelhřimovského gymnázia, která má roční pobyt na škole v partnerském regionu Champagne-Ardenne už za sebou. „Byla to úžasná zkušenost, setkání s novou kulturou, navíc jsme se přestala bát jazyka. Je skvělé vyjet už na střední škole a poznávat svět, jsou to výborné životní zkušenosti.“
Vedle studentů gymnázií mohou využívat výhod spolupráce s francouzskými školami i žáci odborných škol. Příkladem je projekt, na kterém se podílejí čtyři střední školy z Vysočiny zaměřené na gastronomii. „Jen několik týdnů nás dělí od předání výsledků projektu Vaříme společně – Cooking Together. Naše školy spolupracují se stejným počtem škol z francouzského regionu Champagne-Ardenne a především mistři odborného výcviku si výsledky spolupráce s předními francouzskými kulináři velmi pochvalují,“ říká Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu. Výsledkem této aktivity bude tříjazyčná kuchařka.


Francouzský diplomat zakončil svou návštěvu regionu v Třebíči, kde navštívil novou Galerii Franta a prohlédl se expozici výtvarných děl Františka Mertla, ve Francii známého pod uměleckým jménem Franta. Ještě před odjezdem stihl velvyslanec navštívit židovské památky, památky UNESCO a v doprovodu radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíkové prošel expozicí Zámku Třebíč.

  • Zdroj: Noviny Kraj Vysočina
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Francouzský velvyslanec vedl konverzační hodinu s gymnazisty
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 17.2.2016 / 17.2.2016

Počet návštěv: 1848
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek