Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Fond Vysočiny: Novinkou jsou inovační vouchery

Fond Vysočiny: Novinkou jsou inovační vouchery
Prostřednictvím Fondu Vysočiny vyhlásí Kraj Vysočina v letošním roce 22 grantových programů a je připraven rozdělit více než 53 miliónů korun. „Vedle tradiční podpory volnočasových aktivit, ekologických projektů nebo grantů zaměřených na dopravní bezpečnost se v nabídce nově objevuje také grantový program Inovační vouchery 2014. Po třech letech se vrací i oblíbená Edice Vysočiny podporující vydávání regionálních publikací,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí a grantové politiky Vladimír Novotný.
 

 
 

V roce 2014 se Kraj Vysočina soustředí v rámci podpory na šest prioritních oblastí rozvoje dle programu rozvoje kraje – preferované budou především technická infrastruktura a podnikání, zaměstnanost, vzdělávání, výzkum a inovace. V rámci druhé jmenované se v nabídce nově objevuje program Inovační vouchery, který bude vyhlášen zastupitelstvem kraje začátkem dubna s aktuální alokací dva milióny korun. „Cílem nového grantu je zvýšení spolupráce v oblasti výzkumu, vývoje a inovací mezi podnikatelskou sférou a vědecko-výzkumnými pracovišti vysokých škol a výzkumných ústavů s cílem posílení inovačního prostředí v Kraji Vysočina, které dle dostupných statistických informací patří v mezikrajském srovnání mezi nejméně rozvinuté. Inovační voucher slouží k umožnění spolupráce podnikatele a výzkumného pracoviště, kde má být na zakázku podnikatele inovován produkt, postup, služba apod., kterou nemůže provést podnikatel sám z důvodu např. nedostatku vybavení nebo znalostí,“ popsal grantovou novinku Novotný s tím, že podpora Kraje Vysočina se bude pohybovat mezi částkami 50 – 200 tisíc korun.

 

Města a obce, neziskové organizace, podnikatelé, příspěvkové organizace i občané budou moci už v létě žádat o podporu Fondu Vysočiny na ediční a publikační činnosti. Až jeden milión korun má pomoci s rozšířením nabídky regionálních publikací odborné a populárně-naučné povahy o významných osobnostech, historických událostech a kulturním dědictví kraje. Naposledy byl grant obdobného charakteru v nabídce Fondu Vysočiny v roce 2010. Za celou dobu trvání Fondu byly díky podpoře kraje vydány téměř dvě stovky nejrůznějších titulů.

 

V roce 2013 se v rámci 21 grantových programů sešlo 1 016 žádostí, uspokojeno bylo více než 60 % z nich. Během více než deseti let fungování Fondu Vysočiny (2002 – 2013)  bylo nabídnuto žadatelům 301 rozvojových programů v celkové hodnotě více než 746 miliónů korun a uspokojeno bylo více jak 9 300 žádostí. Nejžádanějším grantovým programem v historii fondu je z hlediska četnosti podaných žádostí GP Rozvoj podnikatelů pomáhající malých a středním podnikům ve zvýšení jejich konkurenceschopnosti.

 

Podrobné informace o aktuálních grantech Fondu Vysočiny získají zájemci na webových stránkách www.fondvysociny.cz.

 

 

  • Dušan Vichr, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 541, e-mail: vichr.d@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 24.2.2014 / 24.2.2014

Počet návštěv: 12210
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek