Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Fond Vysočiny: Krajské dotace pomohou s modernizací základních škol v regionu

Fond Vysočiny_logo
Díky dotačnímu titulu Fondu Vysočiny s názvem Naše škola 2016 bude moci v letošním roce 35 základních škol v regionu realizovat projekty řešící opravy, rekonstrukce, modernizace a dovybavení budov stávajících základních škol tak, aby jejich stav odpovídal hygienickým, bezpečnostním a prostorovým podmínkám v souvislosti s aktuálním demografickým vývojem v oblasti počtu dětí školního věku. „O maximálně 120 tisíc korun požádalo 67 zřizovatelů s celkovým finančním požadavkem téměř sedm miliónů korun,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí a grantové politiky Vladimír Novotný.
 

 
 

Grantový program Naše škola vystřídal letos premiérově předchozí dotační titul zaměřený na modernizaci školek. Důvodem pro jiné nasměrování krajských dotací byl fakt, že silnější demografická vlna dětí navštěvujících mateřské školy přešla na školy základní. Cílem nového grantu je udržet kapacity stávajících základních škol a pomoci s jejich modernizací. „Seznam uspokojených žadatelů dokládá pestrost podpořených subjektů. Figurují na něm jak městské, tak venkovské školy, mírně zvýhodněny byly ve výzvě malotřídní školy. Opravy tak čekají například Základní školu v Horních Dubenkách nebo Základní školu v Mladoňovicích,“ informoval Vladimír Novotný.

 

Zajištění dostupnosti základního vzdělávání, zejména na venkově, souvisí se snahou kraje slaďovat rodinný a pracovní život obyvatel. V kraji existuje více než 270 základních škol, z toho téměř 120 z nich je malotřídních.  


Naše škola 1Naše škola 2


Naše škola 3

  • Více informací Luděk Hrůza, odbor regionálního rozvoje, Krajský úřad Kraje Vysočina, e-mail: hruza.l@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 31.5.2016 / 31.5.2016

Počet návštěv: 8203
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies