Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Finští elektrikáři a tesaři na stáži v SŠ stavební Jihlava

ilustrační foto
Střední škola stavební Jihlava od minulého roku spolupracuje se střední stavební školou ve finském městě Kangasala. Partnerství zástupci vedení obou škol domluvili v květnu 2015 a hned naplánovali první stáž finských žáků v Jihlavě. Proto 11. dubna letošního roku dorazili na Vysočinu tři žáci oboru elektrikář a dva žáci oboru tesař, kteří tráví v krajské škole celý měsíc až do 11. května. „Většinu času si mladí Finové rozšiřují své odborné dovednosti v našich dílnách na odloučeném pracovišti v Heleníně. Zapojeni jsou i do realizace zakázek, které má naše škola nasmlouvané,“ uvedl ředitel jihlavské stavební školy Pavel Toman s tím, že tesaři se podílejí na výrobě velké dřevěné pergoly pro obec Dudín, elektrikáři pak provádějí elektroinstalaci v několika bytových jednotkách.
 

 
 

Společně s finskými žáky přijeli na jeden týden také dva pracovníci stavební školy v Kangasale. Jedním z nich je učitel odborných předmětů elektro Jarkko Majuri, druhou pracovnicí je Outi Järvinen, která se věnuje práci s žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. „Podobné aktivity jsou jak pro pedagogy, tak studenty velmi přínosné a v každém případě znamenají nedocenitelnou výměnu zkušeností a také zlepšení jazykových dovedností všech zúčastněných,“ pochvaluje si výměnné stáže radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

Navíc bude projekt stavebních škol pokračovat. Jihlavští plánují vyslat své žáky na zkušenou naopak také do Finska. „Letos na jaře jsme s tímto záměrem podali projekt v rámci programu mobilit ERASMUS+. Jsme rádi, že ve velké konkurenci jiných projektů byl náš záměr schválen, a tak v následujících dvou letech vyjedou naši žáci učebních oborů na 14denní stáže do Finska,“ uzavřel ředitel Pavel Toman.

 

Zahraniční hosty vítala Střední škola stavební Jihlava také koncem dubna. Opět v programu Erasmus+, tentokrát v rámci projektu Společně ke stolu, přijelo do krajského města pět maďarských a pět slovenských žáků oboru truhlář. Doprovázelo je celkem pět učitelů, kteří mimo jiné dohlíželi na výrobu kvalitních stolů pro nízkoprahové zařízení Oblastní charity Jihlava Vrakbar, na nichž žáci pracovali. V týdenním programu zbylo místo i na prohlídku historického centra Jihlavy včetně podzemí, návštěvu Kronospanu a nechyběla ani příjemná exkurze do pivovaru. 


Erasmus+

  • tisk@kr-vysocina.cz

 

Finští elektrikáři a tesaři na stáži v SŠ stavební Jihlava

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.5.2016 / 6.5.2016

Počet návštěv: 3412
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek