Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Finové dorazili na Vysočinu, zahájí společný evropský projekt v programu Comenius Regio

Finové dorazili na Vysočinu, zahájí společný evropský projekt v programu Comenius Regio
Dnes začíná v sídle Kraje Vysočina úvodní konference k evropskému projektu Efektivní řízení škol (Effective School Management), který společně zpracoval Kraj Vysočina a finské město Tampere. Jedná se o bilaterální školský projekt financovaný v rámci partnerství Comenius Regio Programu Celoživotního učení.
 

 
 

Úvodní konferenci projektu zahájil radní pro oblast regionálního rozvoje Kraje Vysočina pan Martin Hyský. „Hlavním cílem projektu je zefektivnit proces řízení škol na základě výměny zkušeností. Jedná se o jedinečnou příležitost vzájemně se v této oblasti obohatit,“ uvedl Martin Hyský. Během úvodní konference představí obě strany své systémy středoškolského vzdělávání a navštíví některé z partnerských škol.

 

Nositelem české části projektu je Kraj Vysočina, na přípravě a realizaci se dále podílí partneři Vysočina Education a čtyři střední školy – Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod, Střední škola obchodu a služeb Jihlava, Střední škola stavební Jihlava a Gymnázium Žďár nad Sázavou. Projekt je dvouletý. Během dvou let je plánováno celkem šest společným setkání, do nichž se zapojí cca 30 učitelů a odborníků.

 

Program celoživotního učení Comenius Regio je evropským tzv. komunitárním programem, který podporuje bilaterální spolupráci na úrovni obcí a regionů. Umožňuje tak úřadům s působností ve školním vzdělávání, školám a dalším organizacím z obou regionů spolupracovat na jednom nebo více tématech společného zájmu. Více informací naleznete na www.naep.cz.

 

 

 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 8.11.2011 / 8.11.2011

Počet návštěv: 5424
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek