Cesta: Titulní stránka > Jan Hyliš - radní Kraje Vysočina


 

Finišují stavební práce na obchvatu Nového Veselí. Poprvé se po něm řidiči projedou 30. října

Finišují stavební práce na obchvatu Nového Veselí. Poprvé se po něm řidiči projedou 30. října
V těchto dnech zhotovitel dokončuje práce na obchvatu Nového Veselí na silnici II/353 spojující Jihlavu a Žďár nad Sázavou. První řidiči se po něm projedou už v pátek 30. října odpoledne. Nová komunikace, dlouhá 5,1 kilometru, vyrostla východně od městysu Nové Veselí a sousední obce Budeč a vyvede tranzitní osobní i nákladní dopravu z obou sídel. Na stavbu obchvatu za 350 milionů korun, který realizovala společnost Skanska, a. s., požádal kraj o spolufinancování z Integrovaného regionálního operačního programu. Evropská dotace včetně podílu ze státního rozpočtu by měla pokrýt část způsobilých výdajů ve výši bezmála 270 milionů korun.
 

 
 

Práce na stavbě obchvatu začaly na jaře 2019 a trvaly 20 měsíců. Nyní se nový úsek pro řidiče zprůjezdní v režimu předčasného užívání, pokračovat budou už jen dokončovací práce jako rekultivace rušených částí komunikací nebo drobné terénní úpravy. Kompletní dokončení obchvatu se předpokládá v březnu příštího roku. Nová trasa vede východně od zastavěného území mírně členitým terénem. V průběhu výstavby se stavba musela vypořádat s nálezem poddolovaného území po těžbě železné rudy v katastru obce Budeč. Byl zde proveden záchranný archeologický průzkum a následně místo sanováno. Součástí obchvatu je nový most přes řeku Oslavu a také okružní křižovatka s komunikací III/35311 spojující Nové Veselí s Březím nad Oslavou.

 

Obchvat Nového Veselí je další významnou investiční akcí Kraje Vysočina, která výrazně usnadní řidičům cestování mezi krajským městem a Žďárem nad Sázavou. Už v roce 2009 byl dokončen obchvat Bohdalova a o pět let později zprovozněn obchvat Jamného. Zatím největší dopravní stavbou na této trase i v celokrajském měřítku je obchvat Velkého Beranova, který se se pro dopravu otevře také v pátek 30. října. Postupná modernizace silnice II/353 nyní pokračuje přípravou rekonstrukce úseku mezi Stájí a Zhoří a části ulice Jihlavská ve Žďáru nad Sázavou. Ve fázi projektové přípravy je také obchvat Rytířska.


logo

nv

nv

nv

  • Radek Žižka a Daniel Blaha, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 26.10.2020 / 26.10.2020

Počet návštěv: 2535
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies