Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2016 > Červenec


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Finanční pomoc partnerskému regionu zasaženému extrémními bouřkami

Kroupy
Extrémní bouřky doprovázené krupobitím, silným orkánem a následné povodně zasáhly koncem června letošního roku území partnerského regionu Zakarpatské oblasti Ukrajiny. Podle informací místních úřadů je poškozeno sedm tisíc obytných domů a téměř čtyřicítka veřejných budov, následky jsou i na obecní infrastruktuře. Kraj Vysočina na návrh hejtmana Jiřího Běhounka posílá prostřednictvím vlastního fondu ViZa finanční pomoc.
 

 
 

„S ohledem na skutečnou mimořádnost situace, kterou musí aktuálně řešit naši přátelé v partnerském regionu, schválila Rada Kraje Vysočina okamžitou mimořádnou finanční pomoc ve výši 100 tisíc korun, které po dohodě s místními úřady rozdělí společný dobročinný fond ViZa,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek s tím, že okamžitá nabízená pomoc je v tuto chvíli v kontextu vzniklých škod spíše symbolická, ale není poslední a po konzultaci se členy tzv. Stálé konference, v níž jsou zastoupeny všechny zastupitelské kluby, chce už na zářijovém zastupitelstvu předkládat materiál, který bude řešit další podporu partnerskému regionu včetně její konkrétní formy.

 

K rozsáhlým povodním došlo v partnerském regionu Zakarpatské oblasti Ukrajiny 21. – 26. června 2016.  Kromě obrovských škod na majetku soukromých osob jsou zasaženy i nemocnice, školy, vodohospodářské a dopravní stavby. Následky jsou evidovány v 54 obcích v osmi ze třinácti okresů oblasti. Prostředky Kraje Vysočina budou použity na odstranění prvních následků u pečlivě vybraných veřejných budov s tím, že o náklady se budou obě strany dělit rovným dílem.

 

  • Kateřina Svobodová, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: svobodova.k@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Finanční pomoc partnerskému regionu zasaženému extrémními bouřkami
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.7.2016 / 13.7.2016

Počet návštěv: 3314
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek