Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Finanční dar od společnosti ČEPS pomohl Vysočině s nákupem ochranného materiálu a vybavení pro děti v dětských domovech

Pandemie virového onemocnění COVID-19, která zasáhla Českou republiku, výrazně ovlivnila běžný život všech občanů. Společnost ČEPS nabídla Kraji Vysočina finanční dar ve výši 800 tisíc korun za účelem řešení problémů, které tato situace způsobila, a to prostřednictvím svého dárcovského programu. „Velmi si vážím nezištné a rychlé reakce, kterou společnost ČEPS pomohla pracovníkům sociálních služeb, zdravotníkům a dětským domovům v Kraji Vysočina. Rád bych za všechny i touto cestou společnosti ČEPS poděkoval,“ říká Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.
 

 
 

Polovinu této částky použil Kraj Vysočina na nákup ochranných prostředků pro krajská zdravotnická a sociální zařízení, především respirátorů vyšší třídy (FFP2, FFP3). Jejich pořízení posílilo operativní zásobu strategického materiálu, který je připraven k okamžitému vyskladnění v případě mimořádné epidemiologické situace. Zbývajících 400 tisíc korun pomůže především dětským domovům na území kraje s pořízením IT vybavení pro vzdálenou výuku v obdobích bez možnosti kontaktní docházky. „Celkem bude podpořeno osm dětských domovů, při jejich výběru rozhodoval počet dětí, které budou s technikou pracovat. Pořízeny budou nejen notebooky, ale i sluchátka s mikrofonem pro individuální výuku žáka. Kývli jsme i na posílení konektivity resp. zvýšení rychlosti připojení nebo zlepšení přenosu signálu,“ popsal využití daru Jiří Běhounek.

 

Společnost ČEPS je výhradním provozovatelem přenosové soustavy ČR, která tvoří páteřní síť elektrizační soustavy. Realizuje přenos elektřiny od výrobců k distributorům a dále udržuje rovnováhu mezi výrobou a spotřebou elektrické energie, která je nezbytným předpokladem fungování elektrizační sítě. Posláním společnosti je především zajištění bezpečného a spolehlivého provozu a rozvoje přenosové soustavy v rámci propojených evropských soustav. ČEPS, a. s., udržuje, obnovuje a rozvíjí 43 rozvoden se 77 transformátory a trasy vedení velmi vysokého (vvn) a zvláště vysokého (zvn) napětí o celkové délce přes 5 500 kilometrů.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Finanční dar od společnosti ČEPS pomohl Vysočině s nákupem ochranného materiálu a vybavení pro děti v dětských domovech
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 9.7.2020 / 9.7.2020

Počet návštěv: 541
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek