Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Finalisté soutěže Poznej Vysočinu vyrazili do Prahy

Praha
Čtyřicet nejlepších žáků z finálového kola vědomostní soutěže Poznej Vysočinu strávilo dva jarní dny v Praze. V nabitém programu byla pro děti připravena například návštěva muzikálového představení nebo prohlídka Pražského hradu a budov parlamentu. Finále soutěže Poznej Vysočinu určené pro regionální základní školy se uskutečnilo v sídle kraje Vysočina v Jihlavě na konci letošního března.
 

 
 

V neděli 25. dubna zavítaly děti na odpolední představení muzikálu Baron Prášil v divadle Hybernia, kde měly možnost ještě před začátkem mluvit s herci a nechat se s nimi vyfotografovat, připravený program prvního dne poté zakončila noční procházka Prahou s průvodcem.

 

Druhý den navštívili žáci Pražský hrad a katedrálu sv. Víta, sídlo Senátu Parlamentu ČR a poté se přesunuli do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Zde je hlavními jednacími sály i nejrůznějšími zákoutími provedl poslanec Petr Zgarba. „Potěšilo mě, že děti měly na průvodce mnoho zvědavých dotazů, a mile mě překvapily svými znalostmi historie a místopisu. Zajímalo je například, na které židli sedí senátor Tomáš Töpfer, jak hlasují poslanci, jaký je jednací řád poslanecké sněmovny, kdo řídí schůze jednotlivých poslaneckých klubů nebo zda byly do základů Karlova mostu opravdu přidány vajíčka,“ řekl náměstek hejtmana Libor Joukl, který žáky do Prahy doprovázel a dodal, že soutěž Poznej Vysočinu by měla proběhnut i v roce 2011.

 

Poznávací cesta do Prahy se uskutečnila za podpory jihlavské stavební firmy PSJ, a.s.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 28.4.2010 / 28.4.2010

Počet návštěv: 26937
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek